2010 Rugsėjo 27

Kainos

Brangsta ir daržovės

veidas.lt

60 proc. – tiek šį rudenį, palyginti su praėjusių metų rudeniu, padidėjo bulvių supirkimo kainos. Lietuvos daržovių augintojų asociacijos duomenimis, šiemet brangiau superkamos beveik visos daržovės: morkų supirkimo kaina padidėjo 15 proc., burokėlių – 20 proc. O kai kurios daržovės brango net 85–100 proc. – kopūstai, svogūnai, agurkai, pomidorai.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorės Zofijos Cirokienės komentaras

Šiemet prastesnis derlius gautas ir Lietuvoje, ir aplinkinėse rinkose, todėl paklausa didelė ir kainos pakilo. Kita vertus, Lietuvoje bulvių ir pagrindinių daržovių kainos vis dėlto yra mažesnės nei Rusijoje, Lenkijoje ar Latvijoje. Šiemet daugiau lietuviškų daržovių bus eksportuojama į Rusiją. Paprastai Rusija įvežamai produkcijai taikomus muitus panaikindavo kovą ar balandį, o šiemet žada tik spalį. Jei taip nutiks, iki Naujųjų metų į Rusiją gali būti išvežtas visas geros kokybės lietuviškas derlius. Jau dabar lietuviškos bulvės ir morkos vežamos į Rusiją nelaukiant, kol bus panaikinti muitai. To dar nebuvo nė vienais metais”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. boruzhe boruzhe rašo:

    taip, o mes valgysime iš Lenkijos įvežtus produktus. nerandu logikos…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...