2010 Spalio 30

degalai

Brangsiantis dyzelinas kelia nerimą

veidas.lt

Vyriausybės planai nuo 2011 m. didinti  dyzelino akcizą kelia nerimą tiek tarptautiniais reisais krovinius gabenantiems vežėjams, tiek keleivių vežėjams Lietuvoje. Skaičiuojama, kad dėl padidinto mokesčio dyzelino kaina šoktels 12–15 centų už litrą.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos “Linava” vadovybė jau ne kartą kreipėsi į Vyriausybę su prašymu komerciniam transportui taikyti mažesnį degalų akcizą, nes juo gabenamos būtiniausios prekės. “Kasdien į parduotuves vežame duoną, mėsą, pieną. Degalų brangimas tiesiogiai paveiks vartojimo prekių kainas”, – aiškina “Linavos” prezidentas Algimantas Kondrusevičius.

Tolimojo susisiekimo bendrovės “Kautra” direktorius Linas Skardžiukas apgailestavo, kad padidinus akcizą sunkiai besikapstantis keleivinis transportas patirs dar didesnį smūgį. “Krovinių pervežimas dabar atsigauna, bet keleivių vežimo bendrovių pajamos ir toliau krenta. Šiemet, palyginti su pernai, mūsų pajamos sumenko dar 10 proc. Kitąmet dėl brangsiančio dyzelino situacija bus dar prastesnė”, – neabejoja vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...