2011 Liepos 01

Brangs kabelinių ir abonentinių televizijų paslaugos

veidas.lt

"Veido" atchyvas

Tačiau nuo liepos 1-osios žiūrovai permainų dar nepajus – operatoriai kanalams turės pradėti mokėti po pusmečio, tad abonentiniai mokesčiai už televiziją žiūrovams gali kilti nuo 2012-ųjų, penktadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos, vienijančios 46 operatorius, turinčius apie 300 tūkst. mokamos televizijos abonentų prezidentė Vaiva Žukienė sako, kad nuo liepos niekas nesikeis, klientai ir toliau galės matyti lietuviškus kanalus, nė vienas kanalas nebus išjungtas. Abonentinis mokestis kol kas irgi nesikeis.

“Tačiau pagrindinė žinia, kad už lietuviškus kanalus mes turėsime mokėti, o tai reiškia, kad jie taps mokami ir mūsų abonentams. Vis dėlto pavyko pasiekti kompromisą’ – mokesčiai atsiras ne nuo liepos 1 dienos, o nuo sausio 1 dienos”, – sako ji.

Anot V.Žukienės, operatoriai dar turi pusmetį laiko susidėlioti naują verslo modelį – vieni po naujųjų galbūt didins abonentinį mokestį, kiti svarstys galimybę lietuviškas programas sudėti į atskirą skaitmeninį paketą, kurį klientams bus pasiūlyta įsigyti papildomai.

Maždaug 138,5 tūkst. abonentų turinčios “Galą” televizijos operatorė “Teo LT” skelbia jau pasiekusi principinius susitarimus ir artimiausiu metu pasirašysianti sutartis su lietuviškais kanalais. “Balticum” grupė, turinti apie 90 tūkst. abonentų, sako su kai kuriais kanalais tebesideranti ir galutinių susitarimų tikisi iki Naujųjų.

“Lietuvos rytas” televizijai jau pavyko susitarti su visais operatoriais – sąlygos tenkina abi puses, auditorija nesumažės, o žiūrovams niekas nesikeis.

4 kanalus valdantis “Laisvas ir nepriklausomas kanalas” (LNK) su dauguma operatorių irgi susiderėjo, tebevyksta derybos tik su “Init” grupe.

Susitarta, kad operatoriai nuo Naujųjų mokės simbolinį mokestį iki 1 proc. nuo maždaug 20 litų siekiančio mėnesinio mokesčio, kurį dabar moka abonentinių televizijų klientai.

“Tele-3″ tebeveda derybos, pagal jas matyti, kad visi, kas dabar mato kanalus TV3 ir TV6, galės juos matyti ir ateityje.

Mokamą televiziją šiuo metu žiūri apie 47 proc. Lietuvos šeimų

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...