2011 Vasario 04

Verslas

Brangs ir duona, ir šokoladas

veidas.lt

Prekybininkai atsargiau, gamybininkai pilna burna kalba, kad vėl brangs duona, miltai, aliejus, o kavos pardavėjai ir šokolado gamintojai perspėja dėl pavasarį galimo dar vieno kavos kainų šuolio, penktadienį informuoja dienraštis “Šiaulių kraštas”.

“Pavasarį balandį ar gegužę duoną neišvengiamai branginsime, nors mūsų įmonė duonos nebrangino trejus metus”, – sakė “Verbūnų duona” komercijos direktorius Eugenijus Dajoras.

Pasak jo, žaliavos, reikalingos duonai kepti, brango apie 25 30 procentų, o patys miltai dvigubai. Anksčiau už aukščiausios rūšies miltų toną mokėdavo 630 litų, dabar 1180 litų.

E. Dajoro skaičiavimu, jų bendrovės duona turėtų brangti apie 12 proc.

Lietuviško aliejaus gamintojos kooperatinės bendrovės “SV Obeliai” direktorius Kęstutis Paškevičius stebisi, kad dar ne visi pastebėjo, jog aliejus jau pabrango – sausio antroje pusėje apie 6 litus kainavęs litras aliejus pabrango iki maždaug 8,5 lito. Žaliava, K. Paškevičiaus teigimu, brango 100 procentų.

Jo teigimu, aliejaus gamybai reikalingą produkciją auginantys ūkininkai turi pasirinkimą parduoti savo užaugintą žaliavą bet kurioje Europos Sąjungos šalyje.

K. Paškevičiaus teigimu, nėra jokių garantijų, kad artimiausiu metu aliejus dar labiau nepabrangs: “Rinka šiandien absoliučiai neprognozuojama, o Lietuva nėra rimta rinkos žaidėja, galinti veikti kainas”.

“Presto” kavinės Šiauliuose direktorė Laima Mikelėnienė pranešė, kad įmonė rengiasi branginti kavą. Nors, pasak direktorės, kavą iki šiol prekiavo senomis kainomis.

“Kai gausime žaliavas kitomis kainomis, neišvengiamai kavą branginsime ir mes. O naujos žaliavos kainos bus kitokios jau netrukus po mėnesio, poros. Vasarį dar nebranginsime”, sakė L. Mikelėnienė.

“Neišvengiamai turėsime branginti šokolado gaminius. Žaliavų kainos kyla kosminiu greičiu, ypatingai cukrus, kakavos produktai, riebalai, pabrango kartonas pabrangs ir mūsų įpakavimai. Mes neturime kitos išeities išgyventi, kaip tik branginti produkciją”, sakė Šiaulių saldainių fabriko “Rūta” direktorius Algirdas Gluodas.

Gamintojo teigimu, jų gaminama šokolado produkcija jau balandį bus kitomis kainomis.

“Maxima LT” Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė teigė, kad vasarį duonos, miltų, aliejaus, kavos kainos šiame prekybos centre kilti neturėtų.

Didžiausia tikimybė, kad artimiausiu metu prekybos centre 6 proc. brangs visi miltai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...