2011 Gegužės 11

Brandos atestatai bus išduoti iki liepos 15-osios

veidas.lt

"Veido" archyvas

Šiemet mokyklų direktoriai įpareigoti abiturientams brandos atestatus išduoti iki liepos 15 dienos, pranešė švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Trečiadienį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete (ŠMKK) pristatęs pasirengimą šių metų brandos egzaminų sesijai viceministras teigė, kad pernai dėl to būta problemų, todėl šiemet griežtai nustatytas terminas.

Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą grafiką, pagrindinės sesijos rezultatai turi būti paskelbti iki liepos 12 dienos.

Pakartotinės sesijos ir apeliacijų rezultatai turėtų paaiškėti iki liepos 22-osios.

Mokyklinių brandos egzaminų sesijos rezultatai skelbiami per penkias darbo dienas, gimtųjų kalbų – per devynias darbo dienas.

Brandos atestatui gauti mokinys turi būti išlaikęs du egzaminus. Iš viso jis gali rinktis ir laikyti ne daugiai kaip penkis egzaminus.

Pernai kilo problemų dėl ankstesniais metais baigusių abiturientų brandos atestatų. Atestatus jie privalėjo patys pristatyti į priėmimo punktus.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, nepateikusiųjų atestatų praėjusiais metais buvo rekordiškai daug – per 2500 iš beveik 9000.

V. Bacys taip pat priminė, kad šiemet egzaminus laikantys jaunuoliai vertintojams privalės palikti tik atsakymų lapus, kitus užrašus jie galės išsinešti.

“Netgi valandą po egzamino moksleiviai galės ateiti ir pasiimti savo darbus, palikdami tik atsakymų lapus, nes tik jie svarbūs vertintojams”, – tvirtino viceministras.

Tokiu būdu abiturientai galės su savo mokytojais pasitikrinti, ar teisingai išsprendė užduotis, atsakė į klausimus.

Šiemet pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo gegužės 7 dieną, ji baigsis birželio 16 dieną. Laikyti brandos egzaminus registravosi 49 tūkst. 609 kandidatų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. zzz zzz rašo:

    zizitop!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...