2010 Rugpjūčio 04

Nafta

BP pradėjo savo gręžinio Meksikos įlankoje “statinę neutralizaciją”

veidas.lt

Bendrovė BP antradienį pradėjo gręžinio “Macondo” Meksikos įlankoje “statinės neutralizacijos” operaciją, kuri turėtų padėti galutinai likviduoti didžiausią JAV istorijoje naftos nuotėkį.

Kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, specialiai parengtas molingas skiedinys bus pumpuojamas į gręžinio įlankos dugne viršutinę dalį.

Kelios valandos iki pradedant pumpuoti skiedinį bendrovės inžinieriai atliko bandymą, ar atlaikys gręžinys slėgio padidinimą.

Jeigu viskas vyks pagal planą, po 5-7 parų skiedinys ir cementas bus pradėti pumpuoti iš specialiai išgręžto pagalbinio gręžinio.

Ir tik tada bus galima kalbėti apie “dugninę neutralizaciją” – šiuo terminu inžinieriai apibūdina visišką avarinio gręžinio užkimšimą.

JAV vyriausybė mano, kad iš viso iš gręžinio į įlankos vandenis išsiliejo 4,9 mln. barelių naftos, iš kurių tik 800 tūkst. barelių buvo surinkti.

Šis vertinimas didesnis nei ankstesni. Išsiliejusios naftos kiekis turės itin svarbią reikšmę nustatant žalą, kurią padarė naftos teršalai aplinkai, taip pat kokio dydžio jos atlyginimą turės išmokėti BP.

Teršalai pradėjo plūsti į Meksikos įlanką po balandžio 20 dieną naftos gavybos platformoje “Deepwater Horizon” nugriaudėjusio sprogimo, per kurį žuvo 11 darbininkų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...