2014 Rugpjūčio 16

Bolivija: rožiniai flamingai, druskos dykuma, įgudę vagišiai

veidas.lt

Senovinėje sakmėje pasakojama, kad kurdamas žemę Dievas Bolivijai parinkęs pačias ryškiausias ir sodriausias spalvas, kuriomis nutaškė kalnus, ežerus ir miškus.

 

 

„Bolivija mus patraukė ne kultūra ar senųjų civilizacijų griuvėsiais, o savo stulbinančia gamtos bei jos spalvų įvairove. Keliautojų dėmesio verti kalnai, į kuriuos įkopus prieš akis atsiveria nuostabi dailininko paletė – žalia, ruda, geltona. Užkopus ant kai kurių ugnikalnių vienu metu galima pamatyti ant žemės visus vaivorykštės atspalvius. O kur dar raudonos ar žalios aukštuminės lagūnos, pagal dumblių žydėjimą pakeičiančios spalvą, ar įprasti mėlyni ežerai, pilni rožinių flamingų kolonijų, ir, aišku, druskos dykuma“, – pasakoja ne vieną tolimą šalį išmaišęs keliautojas Rolandas Žygas.

Rolandui antrina ir jo žmona Tatjana Kutyriova, sakydama, kad gamtos atžvilgiu Bolivija yra viena įdomesnių Pietų Amerikos valstybių. Tiesa, pirmas Bolivijoje apsilankė Rolandas, o po kiek laiko susiviliojusi pasakojimais apie patirtus nuotykius į šią šalį patraukė ir Tatjana.

 

Kalnų didybė ir legendinis ežeras

Sakoma, kad kiekviena kelionė Bolivijoje prasideda La Paso mieste, iš kurio visi keliai veda prie įdomiausių gamtos objektų. Pasak Rolando, nors ši šalis nėra labai maža, tačiau ilgiausiai teko važiuoti apie 12 valandų, o tiek laiko sugaišti Pietų Amerikos šalyje keliaujant iki pasirinkto tikslo nėra daug.

Verta atkreipti dėmesį, kad La Pasas įsikūręs 3600 m aukštyje ir apsuptas dar aukštesnių kalnų, tad tik atskridus keliautojams dažniausiai patariama neskubėti prie pasirinktų objektų, aklimatizuotis, prie aukščio pratinantis po truputį. Juolab ir šiame mieste yra kas veikti – juokaujama, kad La Pase kiekvieną dieną švenčiama po tris šventes, ir taip visus metus.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 312014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-31-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...