2010 Lapkričio 19

ES parama

“Birštono mineraliniai vandenys ir Ko” nepavyko per teismą sustabdyti 7,25 mln. litų ES paramos skirstymo

veidas.lt

Mineralinį vandenį ir alkoholinius gėrimus gaminančiai bendrovei ,,Birštono mineraliniai vandenys ir Ko” nepavyko per teismą sustabdyti 7,25 mln. litų Europos Sąjungos paramos pagal priemonę “Lyderis LT” skirstymo.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas penktadienį neskundžiama nutartimi nepatenkino įmonės prašymo laikinai, kol bus išspręstas ginčas, sustabdyti paramos skirstymą.

,,Birštono mineraliniai vandenys ir Ko” teismui skundžia Ūkio ministerijos Verslo atrankos projektų komiteto sprendimą jo paraišką dėl 7,25 mln. litų paramos įtraukti į rezervinių projektų sąrašą. Be to, įmonė prašo įpareigoti Ūkio ministeriją grąžinti paraišką

Lietuvos verslo paramos agentūrai, kad ši iš naujo įvertintų projektą, kurį agentūra įvertino kritiškai. Ministerija šiemet pavasarį tokį įmonės prašymą atmetė.

Priemonę minėtą priemonė Ūkio ministerija gali skirti iki 438,96 mln. litų paramos, o šiuo metu lėšų likutis yra tik apie 1,4 mln. litų, bet ši suma gali dar padidėti, nurodė teismui ,,Birštono mineraliniai vandenys ir Ko”.

Paraišką 2008-aisiais pateikę “Birštono mineraliniai vandenys ir ko” tikėjosi gauti paramos vandens su skoniu sumaišymo linijai. Bendrovė teigė, kad jai investicijoms trūksta lėšų.

Pagrindinis “Birštono mineraliniai vandenys ir ko” prekės ženklas yra natūralus mineralinis vanduo “Vytautas”, kurio pardavimai sudaro beveik 50 proc. įmonės pajamų. Įmonė pernai gavo 21,022 mln. litų pajamų (0,09 proc. daugiau nei užpernai) ir uždirbo 745,8 tūkst. litų grynojo audituoto pelno (2008 metais patyrė 56 tūkst. litų nuostolių).

Pagrindiniai įmonės akcininkai yra fiziniai asmenys.

Vilniaus apygardos administracinis teismas spalio 11 dieną taip pat atmetė bendrovės skundą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...