2010 Spalio 26

Savivalda

Bevaldystė gimdo chaosą sostinės savivaldybėje

veidas.lt

Šiuo metu Vilniaus savivaldybėje susiklosčiusi padėtis, kai susikompromitavęs meras Vilius Navickas sostinės vadovo postą teužima formaliai, o derybos dėl naujos valdančiosios koalicijos ir naujojo mero patekusios į aklavietę, jau pradeda įgyti tipiškų bevaldystės požymių. Svarbūs miestui milžiniškos skolos valdymo, atliekų tvarkymo, gydymo įstaigų pertvarkos klausimai nebesprendžiami, o politinės konjunktūros taisykles puikiai perpratę verslininkai skuba tvarkytis savo reikaliukus per didesnę galią, esant tokiai netvarkai, įgijusius vicemerus.

Priminsime, kad dėl korupcijos skandalo iš konservatorių gretų pašalinus V.Navicką, sostinės savivaldybėje jau daugiau nei mėnuo tęsiasi įnirtinga politinė kova tarp valdančiajai koalicijai priklausiančių ar dar tik norinčių jai priklausyti frakcijų. Kiekviena politinė jėga stengiasi išsikovoti kuo daugiau balsų šioje politinėje suirutėje, todėl vienas po kito vyksta nevaisingi derybų raundai.

“Prarandame viltį, jokie sprendimai neįmanomi. Rodos, jau dėl kažko susitari, o kitą dieną vėl viskas nebegalioja”, – dūsauja konservatorius Vidas Urbonavičius. Pasak jo, kol visos jėgos skiriamos politinėms deryboms, stringa svarbių sostinei klausimų priėmimas tarybos posėdžiuose. Verdikto dėl savo darboviečių likimo laukia nesulaukia sostinės ligoninių gydytojai, socialinių įstaigų darbuotojai, niekaip nesprendžiamas prie milijardo artėjančios skolos klausimas.

“Na, padėtis gal ir nedramatiška – administracija vis dar klauso mero V.Navicko, kasdieniai sostinės klausimai šiaip ne taip sprendžiami”, – aiškina į naująją valdančiųjų koaliciją svarstančios jungtis Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Vidmantas Martikonis. Bet ir jis pripažįsta, kad strateginiams miesto ateities klausimams laiko dabar niekas neturi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...