2012 Balandžio 02

Bestseleriu tapusi istorija apie pirmykštę moterį nustebino archeologus

veidas.lt


Kromanjoniečių gentis laikoma tiesioginiais žmonių protėviais. Jų atsiradimas datuojamas 40-35 tūkstančiais metų prieš mūsų erą.

Būtent šio laikotarpio moters gyvenimą aprašo amerikietė Jean Marie Auel visame pasaulyje populiarumo sulaukusioje istorinėje sagoje „Žemės vaikai“, kurios pirmoji dalis – romanas „Urvinio lokio gentis“, ką tik pasirodė ir lietuviškai.

Penkių vaikų mama Jean Marie Auel pradėjo rašyti būdama keturiasdešimties. Ji norėjo sukurti tokią knygą, iš kurios būtų galima pasisemti žinių, tad nagrinėjo istorines publikacijas, archeologinę medžiagą, dalyvavo išlikimo kursuose, mokėsi primityviųjų menų bei gydymo vaistažolėmis. Romanas „Urvinio lokio gentis“ dėl savo autentiškumo sulaukė ne tik skaitytojų, bet ir archeologų, antropologų bei paleontologų įvertinimo.

„Urvinio lokio gentis“ Jungtinėse Amerikos Valstijose pasirodė dar 1980 metais ir iš karto sukėlė pasaulinę sensaciją. Apimta kūrybinio entuziazmo ir istorinių šaltinių analizavimo, rašytoja dirbo labai produktyviai – per 10 metų pasirodė net 4 įspūdingos apimties romanai apie pirmykščius žmones, vėliau seriją papildė dar dvi knygos. Jas sujungė bendras serijos pavadinimas „Žemės vaikai“ ir pagrindinė herojė – kromanjoniečių genties moteris Aila.

Pirmoji sagos dalis „Urvinio lokio gentis“ pasakoja apie penkiametę Ailą, kuri po žemės drebėjimo netenka savo gentainių ir viena lieka priešistorinėje girioje. Ten ją randa neandertaliečių gentis, kuri save vadina Urvinio lokio klanu. Romanas suteikia istorinių žinių: ką valgė tuometiniai žmonės, kaip jie gyveno ir bendravo tarpusavyje, kokia veikla užsiimdavo, kaip išgyvendavo atšiauriomis sąlygomis ir neturėdami civilizacijai būdingų atributų.

Praėjus vos 5 metams nuo knygos „Urvinio lokio gentis“ pasirodymo, ji buvo ekranizuota. Už geriausią grimą filmas nominuotas „Oskaro“ apdovanojimui.

Jean Marie Auel sagos „Žemės vaikai“ knygos visame pasaulyje parduotos daugiau nei 45 milijonų tiražu. pasaulyje. Lietuviškai ją leidžia leidykla „Obuolys“. Pirmąją serijos dalį „Urvinio lokio gentis“ jau galima įsigyti interneto knygyne KNYGOS.lt ir kitose knygų pardavimo vietose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...