2011 Gegužės 03

Jaguar B99 Bertone

“Bertone” stiliaus Jaguar

veidas.lt

"Veido" archyvas

Priekinės grotelės yra vienintelis elementas, kuris buvo pasiskolintas iš serijinės gamybos XF modelio

"Veido" archyvas

Nuostabus reginys: subtiliai paryškinta, labai graži ir akį traukianti galinė automobilio dalis

"Veido" archyvas

Trumpa priekinė dalis ir gerokai ilgesnė užpakalinė, žemas stogas, idealiai įrengtas vidus – “Bertone” puikiai perprato Jaguar būdingas proporcijas

Kai italai pradeda svajoti, automobilių pasaulis praturtėja dar vienu įspūdingu modeliu. Neseniai pasibaigusioje Ženevos parodoje italų dizaino studija pristatė dar kritiškesnį, nei visi esami, Jaguar modelį.

Žiūrint į pirmąją Bertone B99 nuotrauką, atodūsis išsiverš ne tik iš Jaguar markės gerbėjų lūpų. Koncepcinis modelis, kurį kovą Ženevoje pristatė italų dizaino studija, yra toks patrauklus, kad mielai jį matytume ne itin populiaraus X-Type modelio, kuris negaminamas nuo 2009 metų, įpėdiniu. Šis “Bertone” dizainerių darbas nėra atsitiktinis – abi firmos bendradarbiavo ir anksčiau. Italų rankomis buvo pagaminti šie Jaguar modeliai: 1957 m. XK 150, 1966 m. studijinis FT, 1967 m. Pirana ir 1977 m. Ascot.

“Jaguar” jau ilgokai darbuojasi prie naujo vidutinės klasės automobilio, kuris galėtų varžytis, pvz., su 3 serijos BMW ar C klasės Mercedes, projekto. Modelis, kurio darbinis pavadinimas X760, turi perimti didesniojo XJ brolio ir naujos XF kartos techninius sprendimus, įskaitant ir galinius varančiuosius ratus, ir aliuminio kėbulą.

Aliuminį rinkosi ir “Bertone” dizaino studija. Sedano kėbulas, kurio matmenys 4,50/1,95/1,35 m (ilgis/plotis/aukštis), pagamintas iš lengvojo lydinio. Keturduris modelis atrodo taip gundančiai, kad jau turbūt nė vienas britų markės mėgėjas nebežiūrės į, pvz., Mercedes CLS automobilį. Taip yra ir dėl labai efektingai atidaromų galinių durelių, kurios  ne tik labai skoningai užmaskuotos, bet ir atidaromos prieš judėjimo kryptį. Deja, siekiant optimizuoti gamybos išlaidas, jų serijinės gamybos modelyje bus atsisakyta. Įdomu ir tai, kad itin platus B99 viduje yra gerokai erdvesnis nei XF modelis.

Visai tikėtina, kad serijinės gamybos modelis turės hibridinę pavarą. Po Bertone B99 variklio dangčiu bus įdėtas ir nedidelis įprastas vidaus degimo “Range Extender” variklis, kuris atliks elektros generatoriaus vaidmenį. Tai tikriausiai bus dviejų cilindrų 1,2 l darbinio tūrio benzininis motoras. Jaguar vardo vertus pasiekimus turėtų užtikrinti du elektros varikliai po 100 kW, įmontuoti šalia galinių 20 colių ratų. Automobilį, kurio debiutas numatytas 2014 metais, bus galima nusipirkti ir su keturių bei šešių cilindrų įprastais varikliais.

Į klausimą, ar antros kartos X-Type modelis bus toks pats kaip italų dizainerių sukurtas koncepcinis variantas, “Jaguar” atstovai atsako: “B99 yra koncepcinis “Bertone” dizainerių darbas.” Gaila, nes būtent taip turi atrodyti šiuolaikinis britų markės vidutinės klasės sedanas. Prašome gaminti jį būtent tokios formos!

Išvada

Anglai priversti nuryti karčią piliulę: būtent italai demonstruoja, kaip turi atrodyti šiuolaikinis Jaguar. Plokščias siluetas, trumpas priekis, ilga galinė dalis ir dailūs, bet raumeningi galiniai sparnai primena prabangios britų markės tradicijas. Bertone B99 nenori būti retro automobilis – tai mašina, kuri sužadina geismą. Lažinamės, kad ši Ženevoje pristatyta koncepcinė versija užtemdė visus tikrus Jaguar modelius. Ir ne be pagrindo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...