2011 Liepos 28

Baskų žurnalistai apie lietuvius: „Esate šiaurės ispanai“

veidas.lt

BFL

Po savaitės, praleistos Lietuvoje, baskų televizijos „EITB“ žurnalistai grįžo namo kupini geriausių įspūdžių ir nustebinti mūsų šalies bei žmonių. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) džiaugiasi, kad iš Ispanijos Bilbao miesto atvykusi TV laidos apie keliones „Chiloe“ filmavimo grupė paskleis gerą žinią apie mūsų šalį ir skirs jai daugiau TV eterio, nei buvo suplanavę.

„Visada džiugu išgirsti iš atvykusių žurnalistų bei turistų, kad Lietuva pranoko jų lūkesčius ir jie mielai sugrįš čia dar ne kartą. Vadinasi, pastangos nėra bevaisės ir mūsų šalis darosi vis žinomesnė, patrauklesnė turistams ypatingai tose šalyse, kurias esame įvardiję kaip prioritetines turizmo rinkas. Tikrai galima sakyti, kad vis daugiau ispanų atranda mus. Tai įrodo ir šių metų pirmą ketvirtį užfiksuotas iš ties įspūdingas ispanų turistų srautų į Lietuvą augimas – net 71 proc. Padedami Turizmo informacijos centro (TIC) Barselonoje, tikrai sėkmingai dirbame su šia rinka ir tikimės šią tendenciją išlaikyti,“ – augančiu ispanų susidomėjimu Lietuva džiaugiasi VTD direktorė dr.Raimonda Balnienė.

VTD organizuotame pažintiniame ture po Lietuvą pirmą kartą dalyvavo ne Madride ar Barselonoje dirbantys žurnalistai, o būtent baskų televizijos komanda. Savaitę čia praleidę ispanai filmavo ne tik sostinėje, bet ir Kaune, Trakuose, Kernavėje, Klaipėdoje, Neringoje ir Kryžių kalne.

„Baskų regiono gyventojai kartu su Katalonijos ir Madrido regionų gyventojais yra labiausiai keliaujantys. Be to, Bilbao miestas turi nemažą oro uostą, iš kurio per Frankfurtą ir Briuselį yra geras susisiekimas su Lietuva. Todėl, neabejotinai naudinga, kad su mūsų šalies turizmo galimybėmis susipažintų ir šiaurės Ispanijos gyventojai,“ – pasakoja Lietuvos TIC Barselonoje direktorius Raimundas Michnevičius.

Keliaudami po Lietuvą ispanai stebėjosi žaliais ir švariais miestais, skania virtuve bei nuoširdžiais ir šiltais lietuviais, kurie, anot baskų televizijos žurnalistų, nė kiek nepriminė jiems šiauriečių. Sužavėti žmonių geranoriškumo, paslaugumo ir nuoširdžių šypsenų, svečiai lietuvius vadino „šiaurės ispanais“. Tai patvirtino jiems ir gatvėse sutikti būriai jų tautiečių, atvykusių ilsėtis į Lietuvą.

„Apie Lietuvą nufilmuotos dvi beveik valandą trunkančios laidos. Jos šiais ir kitais metais bus transliuojamos ETB1, ETB2 ir ETB3 kanaluose. Taip pat apie Lietuvą papasakosiu „Euskadi“ radijo stoties laidoje „Daugiau nei žodžiai,“ – sužavėtas mūsų šalies pasakoja filmavimo grupės vadovas Alberto Arizcorreta.

Kelionės metu „Chiloe“ programos vedėjas kalbino ūkio ministrą Rimantą Žylių, žymius Lietuvos menininkus – grafiką Egidijų Rudinską, teatro režisierių Oskarą Koršunovą, dainininką, aktorių Andrių Mamontovą, dizainerę Rasą Baradinskienę bei gatvėje sutiktus žmones.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...