2010 Balandžio 29

Reinoldijus Šarkinas

Bankų sistema šiemet turėtų būti pelninga

veidas.lt

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai, pernai patyrę 2,98 mlrd. litų nuostolių, blogiausius laikus jau išgyveno ir šiemet padėtis turėtų šiek tiek keistis į gerąją pusę, teigia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas.

Interviu dienraščiui “Verslo žinios” R.Šarkinas prognozavo, kad šiemet bankų nuostoliai bus mažesni, kai kurie bankai gali gauti pelno, o bendras metinis visos bankų sistemos rezultatas turėtų būti teigiamas.

“Mes turime pirmų dviejų mėnesių rezultatus, matome, kad sumažėjo neveiksnių paskolų procentas, gerokai lėčiau traukiasi visas paskolų portfelis <…> Yra akivaizdi teigiama paskolų portfelio tendencija. O tai yra pagrindinis bankų pajamų šaltinis”, – tvirtino R.Šarkinas.

Anot jo, Lietuvos banko atstovų susitikimuose su komercinių bankų vadovais buvo kalbama, kad blogesnių veiklos rezultatų dar galima tikėtis pirmąjį pusmetį, tačiau antrąjį, jeigu pasitvirtins ekonomikos atsigavimo prognozės, didesnio turto vertės mažėjimo bankai neplanuoja.

“Todėl tikimasi, kad šios rūšies išlaidos sumažės ir bankų veikla gali būti pelninga”, – sakė R.Šarkinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...