2010 Lapkričio 03

Postai

Artėja tyliojo Reinoldijaus Šarkino eros pabaiga

veidas.lt

Keturioliktus metus Lietuvos bankui (LB) vadovaujančio Reinoldijaus Šarkino trečioji kadencija artėja prie pabaigos. Kas galėtų užimti jo vietą, kol kas neaišku: Prezidentūra, teikianti LB valdybos pirmininko kandidatūrą tvirtinti Seimui, apie kandidatą kol kas nė neužsimena, tačiau manoma, kad tai padarys artimiausiu metu, vėliausiai iki gruodžio. Teoriškai R.Šarkinas poste galėtų būti ir ketvirtą kadenciją, tačiau yra pareiškęs, kad to nesieks.

Politikai ir ekonomistai ilgametį LB vadovą vertina teigiamai vien už tai, kad Lietuvoje per jo vadovaimo laikotarpį neįvyko jokios bankų krizės, be to, valiuta išliko stabili. Tuo metu kai kurie kritikai teigia, kad R.Šarkinas jiems asocijuojasi su pasyvumu ir neveiklumu.

Danas Arlauskas, Verslo darbdavių konfederacijos vadovas, vienas aršiausių R.Šarkino ir LB kritikų, primena, jog būtent LB ir jo vadovas kalti dėl to, kad euro laiku taip ir neįsivedėme. Esą LB atsako už kainų stabilumą, o tada nieko nebuvo padaryta, kad jos nekiltų, jokių priemonių nesiimta.

“Vyriausybės posėdžiuose, kiek man yra tekę būti, R.Šarkinas niekada nėra pakėlęs rankos, reiškęs nuomonės, – prisimena D.Arlauskas. – Man pasirodė, kad jis nėra linkęs į ką nors įsiklausyti ir kartais būna sarkastiškas, o kiti tai klaidingai laiko ramumu”.

O Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas R.Šarkinui priekaištų neturi. “Bankai negriuvo, valiuta per visą jo vadovavimo laikotarpį išliko stabili”, – argumentuoja parlamento komiteto pirmininkas, manantis, kad visos R.Šarkino kadencijos “buvo vykusios”.

“Mes visi sakydavome: moka taip gražiai pakalbėti, nesukelti ginčų” – sako su R.Šarkinu LB apie dešimtmetį dirbęs nepriklausomas finansų analitikas Valdemaras Trukšinas.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas Sigitas Besagirskas mini, kad LB vieną pagrindinių savo tikslų – užtikrinti kainų stabilumą R.Šarkino vadovavimo laikotarpiu vykdė labai prastai. “Matėme puikią retoriką, kai buvo kalbama ir nieko nepasakoma. LB ir R.Šarkinas verslui visada asocijuodavosi su pasyviu reikalų stebėtoju, kuris kažką viekia, tačiau susikoncentravęs ne į pagrindinį uždavinį”, – “Veidui” minėjo S.Besagirskas.

Politikos užkulisiuose jau pradėta svarstyti, kas galėtų pakeisti ilgametį LB vadovą. Minimos R.Šarkino pavaduotojos Ramunės Zabulienės, LB ekonomikos departamento vadovo Raimondo Kuodžio ir net finansų ministrės Ingridos Šimonytės pavardės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...