2012 Liepos 02

Bankrotas

veidas.lt


Artimiausiu metu bus renkamas “Snoro” kreditorių komitetas. Jį greičiausiai sudarys devyni nariai, o lemiamą žodį sprendžiant dėl „Snoro“ turto likimo tars valstybės atstovai: net keturis narius komitete greičiausiai turės didžiausia kreditorė valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“, taip pat valstybei atstovaus vienas „Sodros“ atstovas.
Tokios komiteto narių proporcijos bei siūlymai sumažinti galimą komiteto narių skaičių nuo penkiolikos iki devynių sukėlė daug diskusijų tarp banko kreditorių. Pastarieji labiausiai nuogąstauja, ka„Snoro“ kreditoriai priešinsis skubotam turto pardavimui

Bankrutuojančio banko „Snoras“ kreditoriai antradienį sostinės „Siemens“ arenoje rinksis į pirmąjį susirinkimą, kurio Partijos nutolo nuo savo ideologijos ir nevykdo pažadų
Valstybė skubės greičiau išparduoti „Snoro“ turtą, kad atgautų savo įdėtas lėšas, o kiti likę tūkstančiai kreditorių liks be nieko. „Tai bus šou, į kurį žmonės ateina pikti, o išeina dar piktesni. Iš tikro kreditoriams ten net nėra ko eiti. Vis tiek bus subalsuota į „vienus vartus“ – taip, kaip „Indėlių ir investicijų draudimas“ siūlys, – skeptiškai vertino advokatas Andrius Mamontovas, atstovaujantis grupei užsienio kreditorių – smulkių ir vidutinių įmonių, siekiančių atgauti apie 200 mln. Lt. – O didžiojo kreditoriaus interesas yra kuo greičiau atgauti pinigus.“ A.Mamontovas pridūrė, kad nemažą „Snoro“ turto dalį sudaro paskolos didelėmis maržomis. Neskubant parduoti paskolų portfelio esą būtų galima žymiai padidinti lėšas. Vis dėlto jis abejojo tokiu įvykių scenarijumi. Advokatas taip pat stebėjosi siūlymu kreditorių komitetą formuoti vos iš devynių narių. Tikėjęsi turėti savo atstovą komitete, už borto liko ir A.Mamontovo atstovaujami užsieniečiai – daugiausiai rusų, baltarusių ir ukrainiečių verslininkai.
„Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas Danas Arlauskas patikino, jog mažesnieji kreditoriai neliks nuošalyje ir sieks, kad būtų pasirinktas ekonomiškiausias variantas. Pasak D.Arlausko, suvokdami keblią padėtį nukentėję „Snoro“ kreditoriai norėtų dalyvauti „Finastos“ banko pirkime ir netgi investuoti į banką papildomų lėšų. „Galėtų būti įkurtas naujas bankas su tam tikru valstybės dalyvavimu, bet be lėšų įnešimo, ir taip sukurta papildoma vertė“, – svarsto D.Arlauskas. Tuo tarpu „Indėlių ir investicijų draudimo“ laikinoji vadovė Aurelija Mažintienė galimus tolesnius žingsnius komentuoti atsisako – ragina palaukti kreditorių susirinkimo.
Priminsime, kad „Snoro“ kreditorių – fizinių ir juridinių asmenų – iš viso yra apie 18,5 tūkst. VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ patvirtintas 3,8 mlrd. Lt vertės finansinis reikalavimas bankui, o bendri kreditorių reikalavimai siekia apie 6,5 mlrd. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...