2011 Sausio 29

Pinigai

Banko kortelės – išsiblaškėlių rankose

veidas.lt

Per mėnesį Lietuvoje savininkų prašymu užblokuojama iki 20 tūkst. banko kortelių. Jų šiuo metu šalyje išduota 4,3 mln. Ir tik nedidelė dalis kortelių turėtojų tampa vagišių aukomis – dažniausiai korteles patys jų savininkai palieka atsiskaitymo vietose ar bankomatuose.

Praradus kortelę reikia nedelsiant telefonu apie tai informuoti ją išdavusį banką – kortelės sąskaita bus iš karto užblokuota ir ja niekas nebegalės pasinaudoti. Tada per tris dienas nuo žodinio informavimo reikia bankui pranešti raštu. Per savaitę bus pagaminta nauja kortelė, kurios galiojimo laikas ir visos kitos sąlygos bus tokios kaip ir prarastosios kortelės.

Aplaidumo kaina bankuose svyruoja nuo 10 iki 30 Lt – toks mokestis imamas už prarastos kortelės paskelbimą negaliojančia.

Kai kurie bankai siūlo klientams kelis litus per mėnesį kainuojančią saugių lėšų programą – jos dalyviams bankas kompensuoja nuostolius, patirtus, jei kortele kažkas atsiskaito neteisėtai, bet nenaudoja tam PIN kodo. Tik toks bankų siūlymas kiek atsilieka nuo realybės – juk nuo šių metų kortelėmis atsiskaityti galima tik įvedant jų PIN kodą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...