2010 Rugpjūčio 31

Dr. S. Kropas

Bankai mato optimizmo daigelius

veidas.lt

Du karščiausi vasaros mėnesiai bankų sistemoje buvo palyginti ramūs, fiksuojant jau anksčiau pastebėtus nedidelius būsto paskolų rinkos ir bankų klientų elgsenos pokyčius taupant. Be to, bendrasis indėlių portfelis Lietuvos bankuose liepos mėnesį pirmą kartą istorijoje viršijo 43 mlrd. litų, komentuoja Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Dr. S. Kropas.

Bendrasis paskolų portfelis, birželį trumpam išaugęs 85,9 mln. litų, liepą vėl susitraukė 557,1 milijono ir bendras neigiamas paskolų balansas per du mėnesius sudarė 471,2 mln. litų, o bendra portfelio vertė siekė 58,7 mlrd. litų.

Bendra indėlių suma per du mėnesius išaugo net 693,6 mln. litų, o portfelio vertė pasiekė 43,05 mlrd. litų. Pasak Dr. S. Kropo, indėlių pildymosi liūto dalis atiteko tiek fizinių, tiek juridinių asmenų sąskaitoms iki pareikalavimo. Ilgalaikiam taupymui skirtose terminuotose sąskaitose vyravo nutekėjimo tendencijos, išskiriant liepą, kai juridiniai asmenys savo terminuotąsias sąskaitas papildė 80,9 mln. litų. Panašus bankų klientų elgesys fiksuojamas jau penkis mėnesius, kas leidžia daryti dar nedrąsią prielaidą, kad Lietuvos gyventojų lūkesčiai gerėja ir jie laiko lėšas vartojimui arba planuoja kitas investicijas.

Birželį vėl buvo pagerintas šių metų naujų būsto paskolų rekordas, kai per mėnesį išduotų naujų paskolų suma viršijo 119 mln. litų. Liepą naujų paskolų suma buvo kuklesnė – 93 mln. litų – tačiau ir šis rezultatas nepakerta rinkoje pastaruoju metu atsiradusio optimizmo daigelių.

Lietuvos bankų asociacijos prezidentas taip pat užsimena, kad kiek optimistiškesnes bankų ir jų klientų nuostatas birželį ir liepą galėjo nulemti ir aprimusios politikų diskusijos dėl bankų veiklą ir jų santykius su klientais reguliuojančių įstatymų, kurie galėtų turėti neigiamos įtakos vertinant skolinimo verslui ir gyventojams riziką. Anot jo, pasibaigus atostogoms, diskusijos greičiausiai atsinaujins.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...