2010 Gegužės 20

Potvynis

Baltijos šalių gelbėtojai vyksta padėti Lenkijai

veidas.lt

Scanpix

Lenkijos pietuose neslūgstant potvyniui, šiandien Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių susitarimu buvo nuspręsta į šią šalį siųsti bendrą trijų šalių gelbėtojų komandą. Ji ten nusiveš tris didelio našumo siurblius, kurių per Monitoringo ir informacijos centrą (MIC) paprašė Lenkija.

Į potvynio zoną vyks po penkis Lietuvos, Latvijos ir Estijos gelbėtojus, kurie jau antri metai pagal projektą BaltFloodCombat, iš dalies finansuojamą Europos Komisijos, mokosi likviduoti potvynius.

Pagal projektą “BaltFloodCombat”kiekviena iš Baltijos šalių yra sukūrusi specialų padalinį, kurį sudaro parengti specialistai, mobilus didelio našumo siurblys su atitinkamais priedais ir transporto priemonės. Trys padaliniai suformuoja modulį, skirtą potvyniams likviduoti. Įranga, įsigyta modulio tikslams, saugoma gelbėjimo tarnybose.

Šiuo metu potvynio zona Lenkijoje apima maždaug 650 km teritoriją tarp Krokuvos ir Katovicų. Iš jos evakuota jau per 2 tūkst. žmonių. Gelbėjimo darbus atlieka daugiau kaip 40 tūkst. ugniagesių gelbėtojų. Teritoriją žvalgo policijos ir sienos apsaugos sraigtasparniai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...