2010 Birželio 03

Energetika

Baltijos šalių aplinkos ministrai diskutuos apie atomines elektrines

veidas.lt

Latvijoje susitinkantys trijų Baltijos šalių aplinkos ministrai diskutuos apie planuojamą atominių elektrinių statybą Baltarusijoje ir Kaliningrade bei pasirašys naują susitarimą dėl bendradarbiavimo aplinkos srityje.

Kaip pranešė Aplinkos ministerija, ketvirtadienį ir penktadienį aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas lankosi Dagdoje, kur susitinka su Latvijos bei Estijos kolegomis.

Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Aplinkos komiteto aplinkos ministrų posėdyje taip pat bus nagrinėjami jūrinės aplinkos klausimai, atliekų tvarkymo problemos: tarpvalstybinio atliekų pervežimo kontrolės gerinimas, akcentuojant žaliųjų ir asfalto atliekų pervežimo kontrolę. Bus kalbama apie Nacionalinio apyvartinių taršos leidimų paskirstymo planą, atsinaujinančius energijos šaltinius.

Sutikimo metu bus pasirašytas naujas susitarimas tarp trijų Baltijos valstybių dėl bendradarbiavimo aplinkos srityje.

Šiuo metu galioja prieš penkiolika metų Taline pasirašytas susitarimas, tačiau, anot ministerijos, jis nebeatitinka dabartinės situacijos bei politinio konteksto.

Naujajame susitarime įrašoma nuostata, raginanti kelti bendrus nacionalinės reikšmės klausimus Europos Sąjungos lygmeniu ir pritarti jų sprendimui.

Susitarimo tikslas – tęsti trišalį bendradarbiavimą aplinkos apsaugos ir aplinkos taršos prevencijos srityse, plėtoti ekonominius, mokslinius ir techninius ryšius, siekiant bendromis pastangomis išspręsti regionines ir globalias ekologines problemas.

Siekiant šio tikslo, bus tiriamos regioninės aplinkos problemos, ieškoma veiksmingesnių priemonių saugant aplinką. Šalys nuolat keisis informacija apie aplinkos būklę, informuos viena kitą apie aplinkos srityje susiklosčiusias ekstremalias situacijas, nedelsdamos imsis bendrų veiksmų siekdamos pašalinti jų padarinius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. S.P. S.P. rašo:

    Visi kas prieš, kad Lietuvoje ir prie jos sienų stovėtų 3 Atominės elektrinės jungiasi į internetinę grupę Facebook’e čia : facebook.com/group.php?gid=320389204259&ref=mf


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...