2011 Birželio 29

Baltarusijai nebereikia pagalbos iš šalies?

veidas.lt

Scanpix

„Gyvenimas Baltarusijoje vietiniams jau pavirto tikra išgyvenimo mokykla, o su šios šalies įmonėmis dirbantis Klaipėdos verslas jokių nesklandumų tvirtina nepatiriantis. Netgi priešingai – tikimasi dar intensyvesnio bendradarbiavimo, kurį lemtų baltarusių siekis gauti kuo daugiau pajamų užsienio valiuta.

Nuo kovo vidurio, kai kaimyninę šalį pakirto valiutos krizė, baltarusiai vos ne kasdien sulaukia naujienų – kainos nesustodamos auga, gyventojų indėliai valiuta mažėja, valdžia leidžia vis naujus įsakymus. Tarp jų – draudimas iš Baltarusijos išvežti kruopas, makaronus, paukštieną, fermentinį sūrį bei kai kuriuos kitus maisto produktus, šaldytuvus, apribotos galimybės išgabenti benziną. Numatyta užkrauti papildomą finansinę naštą į užsienį uždarbiauti norintiems išvažiuoti statybininkams, taip pat ketinama mažinti lengvatinį gyvenamųjų namų statybos kreditavimą“, – skelbia  „Vakarų ekspresas“.

Nepaisant sunkios padėties šalyje, A. Lukašenka užsiminė, kad Minskui greitai nebereikės pagalbos iš šalies. „Lietuvos rytas“ teigia, kad po tokių Baltarusijos prezidento žodžių pasipylė spėlionės, iš kur valdžia ketina gauti pinigų.

Dienraštis teigia, kad „Šią naktį Rusijos „Inter RAO” turėjo nutraukti elektros tiekimą Baltarusijai, kuri skolinga už energiją daugiau nei 56 mln. dolerių (135 mln. litų). Bėda nedidelė, nes rusiška elektra Baltarusijoje užima tik 12 proc. rinkos.

Tačiau ir skola neįspūdinga, turint galvoje, kad Minskas neseniai gavo dalį kredito (800 mln. dolerių) iš antikrizinio Eurazijos fondo.

Vis dėlto ir tiek sumokėti tiekėjams baltarusiai nesugeba.

Bet šalies prezidentas pažadėjo, kad jau greitai valiutos deficitas valstybėje baigsis.”

„Baltarusiją išgelbės tik M. al Gaddafi?“, – klausia „Vilniaus diena“. Dienraštyje rašoma, kad „Atvirai svaidydamasi įžeidimais Rusijos vadovui Baltarusija rizikuoja likti be finansinės Maskvos pagalbos. Bet ką sugalvojo Aliaksandras Lukašenka, pažadėjęs krizę savo šalyje užbaigti per dvi arba tris savaites?“

Tuo tarpu „Vakarų ekspresas“ tvirtina, kad verslui – gerai. Dienraštyje rašoma, kad „su Baltarusija bendradarbiaujantys Klaipėdos verslininkai bent jau kol kas jokių nepatogumų nejaučia – esą nesklandumų nėra nei dėl tiekimo, nei dėl atsiskaitymų. Augančiu baltarusiškų krovinių srautu jau kurį laiką besidžiaugiantis uostas tikisi, jog didėjimo tendencijos išliks – kompanijos dirba pagal ilgalaikes sutartis ir turi tam tikrų įsipareigojimų.“

Kaip teigia „Vilniaus diena“, „Ekspertai nesupranta, kodėl Minskas, išgyvenantis gilią ekonominę krizę ir laukiantis pagalbos iš Maskvos, leidžia sau tokias provokacijas prieš D. Medvedevą. Bet niekas neabejoja, kad tai yra akivaizdus politinis užsakymas ir signalas didžiajai kaimynei.“

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...