2010 Balandžio 02

Pasienis

Baltarusija rengiasi ratifikuoti Lietuvos – Baltarusijos sienos sutartį

veidas.lt

Baltarusijos parlamentarai pavasario sesijoje ruošiasi ratifikuoti Baltarusijos ir Lietuvos sienos sutartį, pranešė “BelTA” naujienų agentūra.

Šį dokumentą ketvirtadienį apsvarstė Baltarusijos atstovų rūmų komisija, atsakinga už tarptautinius santykius ir ryšius su NVS.

“Dokumento ratifikavimas padės užbaigti teisinio reguliavimo procesą Baltarusijos – Lietuvos pasienyje”, – sakė Valstybės sienos komiteto vadovas Igoris Račkovskis.

Sutartį dėl Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos teisinio režimo per Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos vizitą pernai rudenį Vilniuje pasirašė abejų valstybių sienos apsaugos tarnybų vadai. Lietuvos Seimas jos kol kas taip pat neratifikavo.

Sutartis įtvirtina nuostatas, kuriomis vadovaujantis turės būti užtikrinta valstybės sienos priežiūra, nustatytos valstybės sienos kirtimo sąlygos asmenims, transporto priemonėms, laivams ir orlaiviams.

Lietuva ir Baltarusija taip pat derasi dėl susitarimo, kuris leistų supaprastintą judėjimą netoli sienos gyvenantiems žmonėms, tačiau šios sutarties pasirašymas jau kurį laiką stringa.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...