2011 Gegužės 24

Baltarusija parengė viešą atsakymą dėl AE

veidas.lt

BFL

Baltarusijos pareigūnai parengė viešą atsakymą dėl Lietuvos išsakytų priekaištų prie Lietuvos sienos planuojamai atominei elektrinei.

Viešą laišką parengė Baltarusijos Gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerija, naujienų agentūrai BelTA sakė ministerijos atstovė Jelena Peniaz.

Viešame laiške teigiama, kad Baltarusija tvirtai laikosi Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (toliau – Espoo konvencija) ir TATENA Branduolinė saugos konvencijos. Baltarusijos ministerija nurodo, kad jų šalis tinkamai informavo Lietuvą, parengė poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą ir atsakė į Lietuvai rūpimus klausimus.

“Lietuvos pusė neturėtų jausti jokio nerimo dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybos 30 kilometrų nuo Lietuvos”, – rašoma laiške, kurį cituoja BelTA. Jame tvirtinama, kad tankiai gyvenami rajonai, įskaitant didelius miestus, nėra faktorius, kuris draustų statyti atomines elektrines.

Baltarusijos pareigūnai taip pat tikina, kad nepagrįsti Lietuvos priekaištai, jog atominėse elektrinėse Baltarusijoje ir Karaliaučiuje planuojami naudoti reaktoriai yra eksperimentiniai.

Laiške taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Visagino atominę elektrinę ketinama statyti vos du kilometrai nuo Baltarusijos sienos, o reaktoriams aušinti bus naudojamas abiem šalims priklausančio Drūkšių ežero vanduo. Baltarusijos ministerija pabrėžė, kad neįmanoma palyginti Baltarusijos ir Visagino atominių elektrinių, nes pastarajai neparinktas joks reaktorius.

Lietuvos valdžia laikosi pozicijos, kad rengiant Baltarusijos ir Karaliaučiaus atominių elektrinių projektus yra pažeidžiamos tarptautinių sutarčių nuostatos. Lietuvos pareigūnai sako, kad ketinami naudoti reaktoriai dar nėra realiai išbandyti, Lietuva nėra gavusi atsakymų dėl poveikio aplinkai vertinimo, visų pirma dėl parinktų aikštelių greta Lietuvos sienos, neparengti planai avarijos atveju. Lietuva taip pat laikosi pozicijos, kad viešieji svarstymai įvyko netinkamai ir perspėja, kad galima šiluminė tarša į Neries upę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...