2011 Balandžio 27

Pinigai

Baltarusiai atsikrato savo rublių

veidas.lt

balt_rubl27

Kasdien nuvertėjantys pinigai baltarusius verčia suktis iš padėties. Lietuvoje jie skuba atsikratyti rublių, tačiau tik vienas bankas juos sutinka priimti.

Trečiadienį “Lietuvos rytas” rašo, kad Baltarusijos rublius superkančiose keityklose kaimyninės šalies gyventojų padaugėjo apie 20 procentų.

Antradienį Vilniuje tik dviejose banko “Citadele” keityklose buvo galima atsikratyti baltarusiškų rublių. Už 10 tūkstančių rublių šio banko keityklos siūlė 5,9 lito.

Tuo tarpu antradienį Minske už 10 tūkstančių rublių buvo galima įsigyti 5 litrus pieno arba 3 butelius alaus ar net pusę kilogramo kiaulienos.

“Citadele” keityklose baltarusių gausėja. Pastaruoju metu keityklose jų padaugėjo 20 procentų”, – sakė banko Rinkodaros ir viešųjų ryšių departamento direktorė Asta Blažytė.

Atvykėliai iš kaimyninės šalies keitykloje keičiasi nuo kelių šimtų litų iki kelių tūkstančių dolerių arba eurų.

“Tačiau baltarusiai daugiau skambina ir teiraujasi nei keičia valiutą”, – teigė A.Blažytė.

Neatmetama, kad jų netenkina kursas. Dar kovo 1 dieną šiame banke už 10 tūkstančių rublių buvo galima gauti 8,20 lito.

“Kursas keičiasi kiekvieną dieną. Aiški kritimo tendencija”, – pridūrė banko “Citadele” atstovė.

Kiti komerciniai bankai jau seniai neprekiauja baltarusiškais rubliais. Tiesa, kai kurie juos leidžia konvertuoti sąskaitose.

Tik pora bankų į savo valiutų kursus įtraukė Baltarusijos rublį. “DnB Nord” antradienį už 1000 negrynųjų Baltarusijos rublių siūlė 0,0001 lito. O parduoti tiek pat rublių siūlėsi už 79 centus.

“Jei atsirastų norinčių pirkti rublių, mes juos priimtume. Bet bankai šia valiuta tarpusavyje neprekiauja, o nulio prie Baltarusijos rublio kurso rašyti nenorime”, – sakė banko valiutų prekiautojas Saulius Tamošiūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...