2010 Birželio 19

Egzaminų sesija

Baigiasi pagrindinė brandos egzaminų sesija

veidas.lt

Valstybiniu vokiečių kalbos egzaminu šeštadienį baigiasi pagrindinė brandos egzaminų sesija. Šeštadienį rengiamą vokiečių kalbos egzaminą užsiregistravo laikyti 869 pretendentai.

Brandos egzaminų sesija prasidėjo gegužės 31 dieną visiems privalomu lietuvių kalbos egzaminu.

Kaip jau skelbta, šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė beveik 49,6 tūkst. kandidatų: beveik 700 eksternų, per 600 buvusių mokinių, beveik 3500 suaugusiųjų mokyklų, apie 9500 profesinių ir žemės ūkio mokyklų, 14,8 tūkst. vidurinių mokyklų ir 20,5 tūkst. gimnazijų mokinių.

Pernai egzaminus laikė 50,3 tūkst. kandidatų.

Pakartotinė brandos egzaminų sesija prasidės birželio 21 dieną ir baigsis liepos 7 dieną. Ši sesija bus skiriama neišlaikiusiesiems privalomo lietuvių kalbos egzamino ir tiems, kurie vieno ar kelių neprivalomų egzaminų nelaikė dėl pateisinamų priežasčių.

Nors brandos atestatui gauti 2010 metais pakanka dviejų brandos egzaminų – privalomo lietuvių kalbos ir kito pasirenkamojo, – stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliami aukštesni reikalavimai.

Šiemet baigusieji mokyklas galės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu bus išlaikę ne mažiau kaip 3 brandos egzaminus – privalomąjį lietuvių kalbos ir du pasirenkamuosius brandos egzaminus. Išimtis – menų studijos: į jas stojant pakaks 2 brandos egzaminų.

Šiemet abiturientai turėjo galimybę rinktis valstybinius matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių,) arba mokyklinius gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių), geografijos, dailės, muzikos, muzikologijos ir technologijų egzaminus.

Kandidatų pasirinkimai rodo, kad palyginti su 2009 metais, šiais metais, valstybinių brandos egzaminų pasirinkimo skaičius didėja apie 1,45 karto, o mokyklinių – mažėja apie 2 kartus.

Tai, be kita ko, susiję su tuo, kad nuo šių metų atsisakyta tų mokyklinių egzaminų, kurie turi valstybinius analogus.

Valstybinius egzaminus šiemet tikrina apie 1800 vertintojų septyniuose vertinimo centruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Egzaminų organizavimas iš savivaldybių ir valstybės biudžeto kainuos apie 5 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...