2011 Vasario 21

Arabų pasaulis

Bahraine protestuotojai reikalauja vyriausybės atsistatydinimo

veidas.lt

Protestuotojai, įsitvirtinę Bahreino sostinės Manamos Perlų aikštėje, pirmadienį reikalavo naujos vyriausybės, o dėl mokytojų streiko neveikė daugelis mokyklų.

“Nemokysime, kol grius vyriausybė”, – Perlų aikštėje skandavo daugiau nei 1 500 mokytojų.

Šioje aikštėje susirinkę apie 10 tūkst. demonstrantų tęsia prieš savaitę prasidėjusius protestus, kuriems vadovauja šioje šalyje gyventojų daugumą sudarantys šiitai, reikalaujantys didesnių teisių sunitų valdomoje karalystėje, kuri yra svarbi JAV ir Saudo Arabijos sąjungininkė.

Prie mokytojų buvo pastatyta vyriausybę vaizduojanti “skulptūrinė kompozicija”: pavojingai pasvirusi kėdė, pastatyta ant kraujo spalva nudažytos dėžės. Kėdė buvo prismaigstyta strėlių; prie jos taip pat buvo pririštas šautuvas ir pritvirtintos lentelės su užrašais “Korupcija”, “Nedarbas”, “Natūralizacija” ir “Kankinių kraujas”.

“Žmonių akyse ši vyriausybė jau žlugusi”, – sakė 38 metų valstybinio naftos sektoriaus darbuotojas Amiras Ahmedas.

Opozicija reikalauja įvesti tikrą konstitucinę monarchiją, kuri suteiktų piliečiams didesnę įtaką tiesiogiai renkamoje vyriausybėje. Taip pat raginama paleisti politinius kalinius.

Bahreino karalius Hamadas bin Isa al Khalifa (Hamadas bin Isa Chalifa) paprašė savo sūnaus sosto įpėdinio pradėti dialogą su visomis partijomis, tačiau po kraujo praliejimo gatvėse opozicija nelinkusi bendradarbiauti.

Vienas opozicijos lyderis, kuris Bahreine buvo už akių teistas dėl mėginimo nuversti vyriausybę, nurodė, kad antradienį grįš į tėvynę iš Londono, todėl tikėtina, kad priešprieša tarp vyriausybės ir jos priešininkų dar labiau padidės.

Tiesos judėjimo už laisvę ir demokratiją lyderio Hassano Mushaimos (Hasano Mušaimos) svetainėje socialiniame tinkle “Facebook” nurodoma, jog jis ketina “patikrinti, ar (Bahreino) lyderiai rimtai kalba apie dialogą, taip pat ar jis bus suimtas”.

Šis judėjimas ginčija prieš dešimtmetį karaliaus pradėtų reformų teisėtumą ir boikotuoja rinkimus. Jis atsiskyrė nuo pagrindinio Bahreino šiitų opozicijos bloko “al Wefaq”, kai šis iškėlė savo kandidatus per 2006 metų parlamento rinkimus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...