2010 Lapkričio 26

Spaudos aktualija

B.Lubys: naujos AE konkurse liko tik korėjiečiai

veidas.lt

Naujos atominės elektrinės (AE) Lietuvoje koncesijos konkurse liko vienas dalyvis – Pietų Korėjos bendrovė, tvirtina Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas ir didžiausias “Achemos grupės” savininkas Bronislovas Lubys.

Jo duomenimis, prancūzai iš pradžių buvo susidomėję projektu, bet vėliau pasitraukė, rašo naujienų portalas delfi.lt.

“Pirmas klausimas, galingas konkursas, liko Pietų Korėja, neliko antro, trečio, penkto, septinto (dalyvio – red.). Prancūzai paskutiniai pasitraukė prieš maždaug dešimt dienų. Jeigu būtų privati kompanija, tai ji skelbtų antrą konkursą ir ieškotų daugiau dalyvių, kaip darys mūsų valdžia, tai matyt ant Kalėdų, Velykų ar kitų Kalėdų sužinosime”, – ketvirtadienį LPK konferencijoje “Darnus vystymasis: plėtra ir energetika” kalbėjo B. Lubys.

Vėliau paprašytas patikslinti, jis sakė tokią informaciją gavęs iš savo šaltinių.

“Mano šaltiniai sako, kad jie (prancūzai – red.) dalyvavo, bet išvažiavo, nes nutarė, kad nebeįdomu. Aš nežinau, kodėl jie pasitraukė, man dėl to labai gaila, nes Prancūzija turi galingą sistemą, taip pat ir finansinę”, – sakė pramonininkų prezidentas.

Jo teigimu, dabartiniai planai 2018-2020 metais turėti naują AE labiau primena pasakas, o ne realius planus.

“Turint omenyje, kad suomiai, kurie yra nepalyginamai didesnio finansinio potencialo, jau radikaliai vėluoja su savo atominės stoties statybomis. Tai kalbėti, kad mes iš tiesų galėsime pastatyti 2020 metais, tai čia yra daugiau prie tų pasakų, kurias mums mamos visiems skaitė, bet ne prie realijų, kurios kuo nors būtų pagrįstos”, – kalbėjo B.Lubys.

Vyriausybė iki šių metų pabaigos žada pasirinkti strateginį investuotoją, kuriam turėtų tekti daugiau nei pusė jos akcijų. Pareigūnai kol kas nekomentuoja, kas susidomėjo galimybe investuoti į jėgainę Lietuvoje, tačiau tvirtina, kad yra daugiau nei vienas dalyvis.

Pasiūlymą pateikusi patvirtino tik Korėjos bendrovė “Korea Electric Power Corp.”, neatmetama, kad konkurse dalyvauja ir amerikiečiai. Prancūzijos bendrovė “Electricite de France”, kuri buvo minima tarp potencialių investuotojų, neseniai paneigė dalyvaujanti konkurse.

Naujos jėgainės projekte taip pat turėtų dalyvauti Estija, Latvija ir Lenkija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...