2011 Gegužės 12

Azijos ir Europos fondo valdytojų susitikimas

veidas.lt

BFL

Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva gegužės 12-13 dienomis Vilniuje vyks 26-asis Azijos ir Europos fondo (ASEF) valdytojų susitikimas.

Į dviejų dienų trukmės renginį susirinks ASEF valdytojų tarybos nariai ar jų atstovai iš 48 Europos ir Azijos valstybių, kurie peržvelgs fondo strategiją ir veiklos kryptis, pritaikys jas Azijos ir Europos susitikimo (ASEM) tikslams.

ASEM – tai dialogo procesas, vienijantis visas Europos Sąjungos ir 20 Azijos ir Okeanijos valstybių. Procese dalyvaujančių valstybių iniciatyva vykdomi konkretūs Europos ir Azijos bendradarbiavimo projektai politikos, ekonomikos ir sociokultūrinėje srityse.

ASEF yra pelno nesiekianti organizacija ir vienintelė formali ASEM institucija, įkurta 1997 metais Singapūre, skatinanti mainus tarp Azijos ir Europos intelektinėje, socialinėje ir kultūros srityse.

Lietuva ASEM ir ASEF nare tapo 2004 metais. Nuo to laiko įvairiose pasaulio šalyse rengtose fondo programose dalyvavo kelios dešimtys Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovų, žurnalistų, akademinės bendruomenės narių.

Tai pirmasis ASEF valdytojų tarybos susitikimas Baltijos valstybėse.

Gegužės 12-ąją kartu su ASEF valdytojų tarybos posėdžiu Mykolo Romerio universitete vyks diskusija “Demografiniai pokyčiai Azijoje ir Europoje: iššūkiai jaunimui”.

Renginio metu fondo atstovai Mykolo Romerio universitetui padovanos knygų. Bus pristatyta apie 115 pastaruoju metu išleistų ASEF knygų meno, kultūros, švietimo, žmogaus teisių, vadovavimo, tarpkultūrinio dialogo, žiniasklaidos ir jaunimo temomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...