2010 Liepos 26

Vagystės

Automobilių vagys aprimo

veidas.lt

Lietuvoje jau antrus metus iš eilės mažėja automobilių vagysčių: nuo metų pradžios šalyje užregistruotos 1975 transporto priemonių vagystės, o tai 7,8 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Dažniausiai vagiami “Volkswagen”, “Audi” ir BMW modeliai. Užtat gerokai sumažėjo “Opel” vagysčių, bet štai “Hondos” ir “Mazdos” markių mašinų paklausa tarp vagių gerokai padidėjo.

Kaip paaiškėjo, maždaug pusė visų automobilių surandama (tiek pačių savininkų, tiek policijos pastangomis). Geriausiai sekasi ieškoti pavogtų “Mazda” bei “Renault” automobilių: jų surandama per 60 proc. Tuo tarpu mažiausia tikimybė atgauti pavogtą “Peugeot”, BMW ar “Mercedes Benz” mašiną – tik trečdalis šių vogtų transporto priemonių vėliau grįžta pas šeimininkus.

Svarbu paminėti, kad mažėja ir stambių vagysčių iš automobilių – šiemet per šešis mėnesius užfiksuota 2510, arba net 23,3 proc., mažiau vagysčių iš mašinų nei pernai per tą patį laikotarpį. Nuo pavasario daugėja tik smulkių vagysčių iš transporto priemonių, tarsi ilgapirščiai būtų prisiminę prieš dešimtmetį mėgtas benzino ar padangų vagystes, be to, vis dažniau vagys nusitaiko ir į valstybinius numerius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...