2011 Liepos 01

Automobilių srautas į Rytus sustos

veidas.lt

"Veido" archyvas

Nuo liepos 1-osios įsigaliojantys Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano muitų sąjungos importo tarifai automobilių iš Lietuvos eksporto upės į šias šalis visiškai neužtvenks – jau rudenį laukiama sugrįžtančių pirkėjų.

Tačiau iškart krisiančių automobilių kainų laukiantiems žmonėms automobilių pardavėjai pataria nedėti daug vilčių greitu lauku naują transporto priemonę įsigyti pigiau, penktadienį rašo dienraštis “Kauno diena”.

Esą kol vietinė rinka neprisipildys, nereiktų tikėtis ir mažesnių kainų.

5-10 metų senumo automobilių, kuriuos pirko baltarusiai, jau tiesiog nėra. Tiesa, tokio amžiaus automobiliai buvo pabrangę apie 15-20 proc. O visų kitų automobilių kaina nesikeitė, nes jų pirkėjas nepasikeitė.

Tačiau yra ir teigiančių, kad per tris mėnesius trukusį ažiotažą visi tarpininkai bandė uždirbti kuo daugiau, todėl išlieka prielaida, kad po liepos 1 -osios 5-10 metų senumo automobiliai šiek tiek gali atpigti.

Tvirtinama, kad dabar Lietuvos automobilių rinka praranda 50 proc. pirkėjų. Tačiau esą tai tik momentinis efektas. Po tam tikro laiko, kai Baltarusijoje pardavėjai parduos turimus automobilius, vėl grįš į Lietuvą, kaip grįžo rusai.

Per keturis šių metų mėnesius Lietuvoje baltarusiai nupirko daugiau nei 56 tūkst. automobilių, už kuriuos sumokėjo per 743 mln. litų, beveik tiek pat, kiek per visus 2010-uosius. Nuo liepos 1-osios automobilių importo į Baltarusiją tarifai didėja beveik tris kartus.

Automobilių eksportas iš Lietuvos į Baltarusiją 2010 metais sudarė 31 proc. visų eksportuojamų prekių į šią šalį. Pernai automobilių eksporto į Baltarusiją vertė siekė 881 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...