2011 Gegužės 08

Automobilių paroda baigėsi

veidas.lt

"Litexpo" nuotr.

Šiandien vilniečiai ir sostinės svečiai dar gali apsilankyti parodoje „ALT 2011“. Joje 97 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Prancūzijos ekpsonuoja naujus automobilius, kitokias transporto priemones. Išankstiniais duomenimis, per tris parodos dienas sulaukta apie 20 000 lankytojų.

Savaitgalio dienomis parodos lankytojus džiugina motociklininkų, dviratininkų pasirodymai, tačiau daugelis  atkeliauja čia su konkrečiais tikslias  – susirinkti informaciją apie naujų automobilių kainas, pasinaudoti parodoje esamomis akcijomis, apžiūrėti technikos naujoves, pasidomėti verslui reikalingomis transporto priemonėmis arba tiesiog smagiai praleisti laiką.

Daugelis parodos dalyvių stebėjosi dalykiškų lankytojų gausa. Itin daug lankytojų dėmesio susilaukta naujų automobilių stenduose. Juose dirbę vadybininkai sunkiai spėjo patenkinti žmonių smalsumą.  Informaciją apie „Ford Focus“ lankytojams teikęs vadybininkas vakarop iš nuovargio vos  ištardavo žodį.

a1

Galingą miškovežį eksponavo „Baltic Forest Group“. Jų eksponatas – galingas „Volvo“ sunkvežimis su „Alucar“ kėbulu ir „Narko“ priekaba bei kranu kainuoja 650 000 litų be PVM. Lietuvoje per metus parduodami apie 25 panašūs sąstatai. O pardavėjų yra apie 6 – 7. Taigi, pirkėją tokiam sunkvežimiui tikrai nelengva surasti. Tuo tarpu „Fiat“ komercinius automobilius eksponavę vyrai iš bendrovės „Autobrava“ džiaugėsi klientų gausa. Parodos metu jų automobiliais labai rimtai domėjosi apie 25 žmonės. Vadybininkų nuomone, bent pusė jų po parodos įsigys minėtus automobilius. Ypač daug dėmesio susilaukia naujasis „Doblo“, kuris yra ir nebrangus, galintis talpinti ir krovinį, ir 5 žmonės.

Didžiausias parodoje esantis sunkvežimis – naujasis „Iveco“ vilkikas. Lietuvą jau galima pavadinti transportininkų kraštu, tad nieko keisto, kad ir pas „Iveco“ atstovus apsilankė apie 15 rimtų klientų, kurie po parodos ketina įsigyti po vieną, kitą tokį sunkvežimį.

Galbūt keista, tačiau labai daug lankytojų apžiūrinėja rusišką „Niva“. Galima sakyti senąją, naująją  „Niva“. Mat automobilis atrodo beveik taip pat, kaip ir buvo pradėtas gaminti 1977 metais. Patobulėjo tik salono interjeras, degalų įpurškimo sistema, dabar automobilyje jau įrengtas vairo stiprintuvas. Tačiau, žinoma, šis automobilis atrodo kaip tikras retromobilis prieš naujausius japoniškus visureigius.

„Niva“ kainuoja 33 000 litų. Pernai šalyje buvo parduota apie 40 tokių mašinų. Visas jas nupirko biudžetinės organizacijos.

a4

Atskirą salę parodoje užima serviso įranga, automobilių detalėmis prekiaujančios bendrovės. Jų stendus pagyvina įvairūs sportininiai automobiliai. Nenorėjęs savęs įvardinti parodos dalyvis sakė, kad visi čia esantys verslininkai jaučiasi kaip po karo -  krizę išgyveno tik stipriausios bendrovės, dėl to visiems čia yra labai smagu susitikti. Išlikusiems sunkmečio metu atsiveria dar didesnės galimybės – mat  konkurentų sumažėjo, o klientų padaugėjo.

a5

Prie pat parodos įvažiavimo lankytojus pasitinka  bendrovės „Egzotika“ ratų tikrinimo stendas. Bendrovės vyrai čia nemokamai patikrina padangų oro slėgį ir pripučia reikiamą kiekį oro. Žinoma, gavę tokią nemokamą paslaugą, žmonės užsuka į bendrovės stendą, kur eksponuojamos šio sezono padangų ir ratlankių naujovės.  Padangų įvairovė yra didelė, kaip ir žmonių norai bei galimybės. Vieniems reikia labai plačių, sportiškų padangų, kurios ekstremaliai sukimba su kelio danga, tačiau daugeliui šiandien reikia kuo ilgiau tarnaujančių, nebrangių padangų, pasižyminčių optimaliomis sukibimo savybėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...