2014 Gegužės 29

Atvyksta Johanno Strausso orkestras

veidas.lt


Birželio 3-iąją Vilniaus „Siemens“ arenoje koncertuos valsų karaliumi tituluojamas olandų smuikininkas, dirigentas ir kompozitorius Andre Rieu. Jis koncertuos su savo paties 1987-aisiais įkurtu Johanno Strausso orkestru.
A.Rieu vadinamas sėkmingiausias gastroles rengiančiu artistu pasaulyje. „Turėjau svajonę su savo orkestru apkeliauti pasaulį, kaip tik tuo dabar ir užsiimu. Man neįdomu būti paprastu turistu – aš noriu matyti žmones, bažnyčios manęs nedomina“, – teigia pats orkestro vadovas.
Lietuvoje pirmą kartą koncertuosiantis A.Rieu grieš vertingu 1732 m. pagamintu Stradivari smuiku. Nors 5 mln. Lt vertinamas smuikas visur keliauja kartu su savo šeimininku, jis dar turi asmeninį sargybinį ir yra nuolat saugomas. „Turėti tokį smuiką yra atsakomybė. Jaučiuosi jo saugotojas, tačiau ne savininkas. Taip, aš už jį sumokėjau, tačiau šis smuikas – viso pasaulio turtas“, – sako A.Rieu.
Jis sugrąžino į madą didingąjį valsą ir įvedė tradiciją šiuolaikinę muziką groti klasikiniu stiliumi. Nors Johanno Strausso orkestro repertuare karaliauja didingieji valsai, šis kolektyvas groja ir Celine Dion, Leonardo Coheno, Franko Sinatros, ABBA, „Disney“ miuziklų melodijas. Iš viso orkestro repertuare – daugiau nei 800 kūrinių.
Bilietai į koncertą Vilniuje kainuoja per 300 Lt. „Žmonės už koncertą moka didelius pinigus ir nori mėgautis romantišku vakaru. Todėl stengiuosi juos nukelti į romantikos, nuostabios muzikos ir gražiausių emocijų pasaulį. Nuostabiausia, kad žmonės seka manimi ir leidžiasi į šią kelionę kiekvieną vakarą“, – džiaugiasi A.Rieu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...