2011 Vasario 15

Detroito paroda

Atsigaunantis Detroitas

veidas.lt

Krizės metais gerokai nuskurdusioje JAV automobilių sostinėje Detroite gyvenimas kaip ir šios šalies automobilių rinka po truputi atsigauna. GM koncernas skelbia apie rekordinius pardavimo rezultatus. Šalyje, kurioje degalų kainos žemos (apytiksliai du litai už litrą) automobilių pardavimo statistikos viršūnėje puikuojasi Ford F150 pikapas. Tad nieko keisto, kad GMC kompanija pristatė milžinišką pikapo Sierra HD koncepcinį modelį. Tikras 5,85 m ilgio Laukinių Vakarų juodadarbis, kuris turi 6,6 litro V8 dyzelinį variklį (397 AG, 1037 Nm), gali pervežti 1,2 tonos sveriantį krovinį bei traukti priekabas ir sveria per septynias tonas. Žinoma, tokiam automobiliui būtina ir mažos salos dydžio vieta stovėjimo aikštelėje.

"Veido" archyvas

Vokiškojo “Auto Bild” redaktoriai J.R.Walteris (kairėje), T.Hirschbergeris (priekyje) ir M.Puthzas prie automobilio Sierra: pikapas-monstras su 6.6/ 397 AG V8 dyzeliniu varikliu, kurio sukimo momentas 1037 Nm

Nors JAV demonstruoja naują džiaugsmą gyvenimu, tačiau puikiai suvokia ir šių dienų realijas. Vis dėlto Detroite elektromobiliai gamintojų stenduose buvo itin reti svečiai, tad ir juos suskaičiuoti nekilo jokių problemų. Jų buvo viso labo du – Ford Focus Electric ir garsusis Chevrolet Volt. Vietiniai gamintojai dabar kepa mažesnius modelius ir jiems dažniausiai padeda europiečiai. “Ford” koncernas Jungtinėms Valstijoms pristatė kompaktinį vienatūrį C-Max, o “Chevrolet” – mažąjį Sonic. Tai mažojo Aveo brolis sedano kėbulu. Amerikiečiams tokie patinka.

"Veido" archyvas

Europoje nuo birželio mėn. bus pradėta prekiauti šiuo 4,4 m automobiliu trumpa nosimi, tik jis vadinsis Aveo

Vokiečiai ir toliau tvirtai laikosi savo strategijos, paženklintos skambiu pavadinimu “prestižiška ir brangu”. Jie amerikiečiams pasiūlė glamūrinio stiliaus automobilį, skirtą dreifuoti Malibu pakrantėmis – tai 6 serijos BMW kabrioletas. Taip pat jie pristatė madingą modelį su hibridine pavara – naująjį  Audi A6 Hybrid. O štai Mercedes gamintojai Detroito parodoje pademonstravo elektra varomą SLS automobilio versiją – supersportinis modelis  pakrikštytas E-Cell vardu.

"Veido" archyvas

…nupirk man sparnus! 2013 metais bus pradėta supersportinio automobilio su 533 AG varikliu serijinė gamyba

Tačiau tie, kurie nori iš tiesų įlįsti į daugumos amerikiečių pirkėjų kišenę, turi pasiūlyti automobilį už prieinamą kainą. Pavyzdžiui, tokį kaip naujasis Passat. VW koncernas specialiai Jungtinėms Valstijoms sukūrė ir ten pat pagamino XXL dydžio Passat automobilį, kuris kainuoja apie 20 tūkst. dolerių (51 732 litų). Dėl jo seilę tikrai varvins ir automobilių pirkėjai iš Europos. Ir nors jis skirtas tik JAV rinkai, niekas negalės uždrausti jį patiems atsivežti iš už Atlanto.

Kaip atrodo sėkmė, parodo azijiečiai: priimtinos kainos, ilgas garantinis laikotarpis, patikimi automobiliai. “Toyota” sukūrė pamėgto Prius automobilio (16 vieta pagal pardavimą JAV) modelių gamą. Šeimyninio mažojo vienatūrio Prius V (.. p.) ir Coupé koncepciniai modeliai įrodo, kad taupūs automobiliai nebūtinai turi būti nuobodžios išvaizdos. Tuo tarpu korėjiečiai gerokai įsidrąsino. Jų modeliai Detroite tiesiog spindėjo pasitikėjimu savimi. Automobilį Veloster, su vieneriomis durelėmis kairėje pusėje ir dvejomis dešinėje, pirkėjai netrukus galės įsigyti ir Europoje. Nekantraudami laukiame šio modelio palyginamojo testo su VW Scirocco ar Peugeot RCZ.

"Veido" archyvas

Prius turi šeimą: C-Concept yra beveik 4 metrų ilgio keturvietis koncepcinis automobilis su hibridine pavara. Nuo 2012 metų jis bus parduodamas JAV

Nevalia pamiršti ir kinų: BYD, “Mercedes” koncerno partneris gaminant elektromobilį, pirmą kartą pristatė sukryžmintą vienatūrio ir universalo elektromobilį. Jie pažadėjo maksimalų 140 km/h greitį, vienu įkrovimu įveikiamą 330 kilometrų atstumą ir tai, kad juo bus pradėta prekiauti jau šiemet.

Ar žinojote, kad…

  • …JAV daugiausiai parduodama F serijos Ford automobilių? Didįjį pikapą pernai įsigijo 528 349 pirkėjai.
  • …VW užimdama tik 2 procentus rinkos yra sėkmingiausia vokiškų automobilių markė Jungtinėse Valstijose? Aiškiai stipresnės yra Hyundai (4,2 proc.), Kia (2,9 proc.) ir Subaru (2,1 proc.), o silpnesnės – BMW (1,9 proc.), Mercedes (1,8 proc.), Audi (0,8 proc.) ir Porsche (0,2 proc.) markės. Pirmauja: General Motors (19,8 proc.), “Toyota” (17 proc.) ir “Ford” (15,5 proc.) koncernai.
  • …2010 metais VW Jetta, kaip didžiausios sėkmės sulaukęs vokiškasis modelis, kurio parduota 123 213 automobilių, atsidūrė geriausiai Amerikoje parduodamų automobilių sąrašo 19 vietoje?
  • …pigiausias automobilis JAV yra Hyundai Accent (10 705 dolerių – 27 690 litų)?
  • …šiuo metu benzinas Oklahomoje (JAV ) yra pigiausias. Perskaičiavus litais, litras E95 benzino kainuoja 2 litus. Niujorke – “brangiausias”: 2,31 lito už litrą.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...