2011 Birželio 10

Atšauks perspėjimą dėl daržovių valgymo

veidas.lt

BFL

Berlynas penktadienį planuoja atšaukti perspėjimą vartotojams nevalgyti šviežių salotų, pomidorų ir agurkų dėl pavojaus užsikrėsti potencialiai gyvybei pavojingomis bakterijomis, nurodė vienas pareigūnas.

Anonimu pageidavęs likti pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP, jog tiriant bakterinių žarnyno infekcijų protrūkį, per kurį susirgo apie 3 tūkst. žmonių, o 30 iš jų mirė, “pagrindiniu įtariamuoju” tebelaikomi sėklų daigai.

“Tūkstančių pomidorų, agurkų ir salotų tyrimų rezultatai buvo neigiami. Tačiau vis daugiau ženklų, siejančių užsikrėtusius žmones ir vieną ūkį” Žemutinėje Saksonijoje, kuri specializuojasi įvairių daigintų sėklų prekyboje, aiškino vyriausybės pareigūnas.

“Šie ryšiai vis aiškesni. Tai karšti pėdsakai, – pridūrė jis. – Perspėjimas bus atšauktas šiandien… Tačiau jis liks galioti šviežioms daigintoms sėkloms.”

Dėl pastarojo perspėjimo apmirus prekybai daržovėmis ir vaisiais, Europos ūkininkai patyrė didžiulių nuostolių, vertinamų milijonais eurų.

Žemutinės Saksonijos žemės ūkio ministras Gertas Lindemannas (Gertas Lindemanas) anksčiau šią savaitę sakė, kad ekspertai nerado pavojingos atmainos bakterijų Escherichia coli ant ekologinių daigintų sėklų, kai praeitą savaitgalį kilo įtarimų dėl jas pardavinėjančio ūkio.

Tačiau ministras neatmetė prielaidos, kad šis ūkis galėjo tapti infekcijų protrūkio šaltiniu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...