2013 Lapkričio 07

Atsakingų įmonių laukia prizai už atliekas

veidas.lt


Įsibėgėjant aplinkosaugos projektui „Mes rūšiuojam įmonėje“, susumuoti pirmojo etapo rezultatai ir nustatyti laimėtojai – įmonės, kurioms už surinktas atliekas atiteks ne tik galimybė pasirinkti prizus už sukauptus projekto taškus, bet ir papildomi prizai.

Šis projektas vykdomas įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus.
Nuo pavasario „Mes rūšiuojam“ , sėkmingai vykstantis švietimo įstaigose jau antrus metus, išsiplėtė – projekte gali dalyvauti įmonės ar įstaigos. Įmonės jau surinko daugiau kaip 13 tonų elektronikos atliekų ir beveik 230 kg senų baterijų. Organizatoriai prognozuoja, kad laikui bėgant aktyvumas didės, nes bendrovės noriai aiškinasi projekto sąlygas ir pildo registracijos anketas.
„Džiaugiamės kartu su šio etapo nugalėtojais, nes turime galimybę skatinti tuos, kurie yra sąmoningi ir atsakingi, kuriems rūpi aplinka bei mūsų visų ateitis“, – sakė projektą organizuojančios Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos direktorius Alfredas Skinulis.
Įmonių kategorijoje iki 50 darbuotojų daugiausia elektronikos ir senų baterijų vienam darbuotojui surinko bendrovė „Klaipėdos viltis“ – čia surinkta beveik 30 kg elektronikos ir baterijų atliekų vienam darbuotojui. Jiems tenka projekto partnerio „Ogmina“ įsteigtas prizas – 3 virduliai. Pasibaigus antram etapui, įmonė taip pat galės išnaudoti už atliekų kiekį sukauptus taškus – juos paversti pageidaujamais prizais.
Įmonių kategorijoje virš 50 darbuotojų prizą laimėjo bendrovė „DSV Transport“, kur vienam darbuotojui surinkta daugiau kaip 9 kg senos elektronikos ir baterijų. Jiems tenka bendrovės „Ekstara“ dovanojamas kavos apartas.
Daugiausia elektronikos surinko Kupiškio ligoninė. Jie šiame etape taip pat ne tik sukaupė taškų, bet ir bus paskatinti – jiems „O‘Pen Lietuva“  dovanoja popieriaus pjaustymo įrenginį. Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvas bus apdovanotas  už tai, kad surinko daugiausia senų baterijų – 36 kg. Už tai jiems teks „O‘Pen Lietuva“  įsteigtas prizas – dokumentų smulkintuvas.
„Mes rūšiuojam įmonėje“ tęsiasi. Antrasis etapas baigsis 2014 metų gegužės 15 dieną. Tuomet visos įmonės už atliekas sukauptus taškus galės iškeisti į pasirinktus prizus – alaus kelio ekskursiją su gidu, karines pramogas gamtoje, kanceliarines prekes, keliones, kino teatro bilietus ar sporto prekes. Geriausiai pasirodžiusių laukia ir papildomi prizai, apie kuriuos daugiau informacijos galima rasti internete http://mesrusiuojam.lt/nuostatai/imones/ .
Kaip žinoma, elektronikos ir elektros prietaisų atliekos negali patekti į bendrus buitinių atliekų sąvartynus, todėl jų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius. Elektronikos atliekų taip pat negalima ardyti patiems ar leisti tai daryti neturintiems specialių leidimų, nes atliekose gali būti pavojingų medžiagų, kurios gali padaryti žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...