2010 Balandžio 07

Atliekų rūšiavimas

Atliekų perdirbėjai perspėja – prekybos centrai rizikuoja higiena

veidas.lt

Dėl sunkmečio 30-40 proc. kritus prekybos centrų apyvartai, jie ieško būdų, kaip mažinti veiklos sąnaudas. Kai kurie prekybos centrai ėmėsi ir pakuotės rūšiavimo verslo. Valstybinės kontrolės institucijos į šią prekybos centrų veiklą žiūri įtariai.

“Į prekybos tinklų centrinius sandėlius atgabentos atliekos rūšiuojamos ir presuojamos šalia vartotojams skirtų prekių”, – rašoma Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos (LKATA) pranešime.

“Tikrai nemanau, kad taupumo sumetimais galima aukoti higieną. Šiuo metu ir kiti įvairūs verslai ieško būdų, kaip išgyventi, imasi šalutinių veiklų, kurias, jų manymu, jie patys gali atlikti. Vis dėlto darbas atliekamas kokybiškai tik tada, kai tam pakanka kvalifikacijos, įgūdžių, o kai kuriai veiklai ir specialių sąlygų bei žinių”,- teigia LKATA prezidentas Algimantas Bakas.

Noras sutaupyti higienos sąskaita, pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovų, gali sukelti produktų taršos pavojų. “Ne maisto atliekų tvarkymas prekybos centruose turi atitikti teisės aktų reikalavimus ir nekelti kryžminės taršos pavojaus maisto produktų laikymui prekybos sandėliuose “,- sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotas Z. Stanevičius.

Aplinkos ministerija taip pat ėmėsi veiksmų prieš tokią prekybos centrų savivalę. Šiuo metu rengiamas nutarimo projektas, kuriuo bus draudžiama tomis pačiomis transporto priemonėmis vežti ir maisto produktus, ir panaudotą nešvarią pakuotę.

Anksčiau prekybos centrai panaudotų pakuotės atliekų tvarkymą patikėdavo atliekų tvarkymo įmonėms, kurios išveždavo šias atliekas specializuotais automobiliais ir tvarkydavo jas tik pagal įstatymus leistinose vietose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...