2010 Gruodžio 17

Savivalda

Atleisti Alytaus valdininkai

veidas.lt

Alytuje į valdžią atėjus naujam merui socialdemokratui Feliksui Džiautui, miesto savivaldybės taryba penktadienį atleido vicemeres Rimą Rakauskienę, Nijolę Makštutienę ir administracijos direktorių Giedrių Čereškevičių.

Iš balsuojant dalyvavusių 23 tarybos narių už R.Rakauskienės atleidimą balsavo 18, prieš buvo 4 politikai, vienas biuletenis rastas sugadintas. Už N.Makštutienės atleidimą pasisakė 16, prieš – 6 tarybos nariai, 1 biuletenis buvo negaliojantis. Už G.Čereškevičiaus atleidimą balsavo 17, prieš – 5 politikai, vienas biuletenis taip pat buvo negaliojantis.

Prieš savaitę naujai išrinkto mero socialdemokrato Felikso Džiauto siūlymu abi vicemerės “dėl naujo komandos formavimo” atleistos nuo gruodžio 17-osios, nuo šios dienos iš pareigų pašalintas ir G.Čereškevičius.

Laikinai administracijai vadovauti pavesta administracijos direktoriaus pavaduotojui Linui Jonui Palioniui.

Vicemerėms nutarta išmokėti išeitines kompensacijas už nepanaudotas atostogas ir 3 vidutinio darbo mokesčio išmoką – maždaug po 8000 litų.

Dėl siūlymo atleisti praėjusią savaitę per mero rinkimus F.Džiautui pralaimėjusią liberalcentristę N.Makštutienę posėdžio metu kilo diskusijos – liberalcentristas Gediminas Jegelevičius aiškino, kad jai “nėra jokių priekaištų, jokių įtarimų”, skirtingai nei kitiem dviem atleistiems pareigūnams.

“N.Makštutienė gavo pakankamai balsų ir garbingai kandidatavo į mero postą. Deja, žymėti biuleteniai – nesąžiningas reikalas, kuris įvyko praėjusiame posėdyje”, – aiškino jis.

Kitas liberalcentristas Gediminas Daukšys ragino leisti naujam merui suformuoti naują komandą, kad taryboje nekiltų chaosas.

“Nijolė tikrai parodė sugebėjimą vadovauti, ypač bevaldystės metu. Bet atsiradote netinkamu metu netinkamoje vietoje. Politika su sąžine, deja, retai suderinama”, – replikavo socialdemokratas Jurgis Krasnickas.

Savivaldybės administracijos direktorius G.Čereškevičius atleistas kaip praradęs politinį ir asmeninį pasitikėjimą ir kaip įtariamasis su buvusiu meru Česlovu Daugėla susijusiame Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame ikiteisminiame tyrime. Tame pačiame tyrime įtariamoji yra ir atleista vicemerė R.Rakauskienė.

G.Čereškevičiaus ir R.Rakauskienės narystė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje sustabdyta.

Pats G.Čereškevičius Alytaus politikams aiškino supratęs, kad dirba mėgstamą darbą, o žiniasklaidoje neskaidria veikla esą buvo apkaltintas “siekdamas gero ir spręsdamas įsisenėjusias problemas”.

“Sudėtinga atleidinėti žmogų. Ant jūsų sąžinės lieka ir kaltinimai man. Kol žmogus nenuteistas, jis negali būti kaltas. Mane atleidote, o dabar atleidimas vėl – dėl neaiškių kaltinimų. Tai nesąžininga, mat įtarimai – tai ne viskas. Pagal statistiką, kaltais iš įtariamųjų lieka tik vienetai”, – per posėdį dėstė iš mero pareigų pašalintas susikompromitavęs Č.Daugėla.

Praėjusią savaitę, aplenkęs N.Makštutienės kandidatūrą, F.Džiautas mero poste pakeitė korupcija įtariamą Č.Daugėla, netekusį pareigų spalio mėnesį.

Č.Daugėla spalio pradžioje buvo suimtas dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono ir futbolo aikštės rekonstrukcijos darbų projektavimu bei viešaisiais pirkimais, bet vėliau jis paleistas į laisvę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...