2010 Lapkričio 08

Nėštumas

Atleista už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą?

veidas.lt

"Veido" archyvas

“Būdama nėščia dėl tam tikrų sumetimų atsisakiau tikrintis sveikatą, nors darbdavys aiškino, kad tai privaloma, ir pagrasino atleisiąs iš darbo, jei to nepadarysiu. Ar jis tokiu atveju teisėtai pasielgtų?” – klausia Rasa Z. Iš Vilniaus.

Atsisakymas tikrintis sveikatą, kai tai yra privaloma, traktuojamas kaip šiurkštus darbo pareigų pažeidimas. Tačiau Darbo kodeksas (DK) draudžia su nėščia moterimi dėl to nutraukti darbo sutartį, tačiau nedraudžia:

  • skirti kitą, švelnesnę (ne atleidimą iš darbo) drausminę nuobaudą, pvz., pastabą ar papeikimą. Taip pat gali būti taikomos ir kitokios drausminės nuobaudos, jeigu jos nustatytos konkrečių darbuotojų darbo drausmę reglamentuojančiuose norminiuose teisės aktuose;
  • nustatytu laiku atsisakiusią pasitikrinti sveikatą nušalinti nuo darbo ir nušalinimo laikotarpiu jai nemokėti darbo užmokesčio. Nušalinimu paprastai siekiama išvengti neigiamų pasekmių, kurios galėtų kilti įmonei, įstaigai, organizacijai, kitiems darbuotojams ar net pačiai nušalintinai nėščiai darbuotojai, jeigu ji pati nebūtų nušalinta.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...