2011 Birželio 26

Atidengta atminimo lenta Č.Milošui

veidas.lt

BFL

Sekmadienį Vilniaus universiteto (VU) Sarbievijaus kieme atidengiama atminimo lenta Nobelio premijos laureatui, Lietuvos garbės piliečiui Česlovui Milošui.

Atminimo lentos atidengimu prasideda tarptautinė programa, skirta garsaus Lietuvoje gimusio lenkų rašytojo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šie metai Lietuvoje ir Lenkijoje paskelbti Č.Milošo metais.

Po ceremonijos Sarbievijaus kieme Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje vyks iškilmingas literatūros vakaras ir koncertas.

Pirmadienį VU prasideda tarptautinė konferencija “Česlovo Milošo laikai ir vietos”, kurioje pranešimus skaitys Lietuvos ir Lenkijos intelektualai.

Pirmadienį Taikomosios dailės muziejuje atidaroma paroda “Č.Milošo Tėvynės ieškojimas”, veiksianti iki lapkričio 30 dienos.

Trečiadienį renginiai persikels į Šetenius, kur gimė rašytojas.

Galiausiai birželio 30 – liepos 2 dienomis programa persikels į Lenkiją: Krasnogrūdą ir Seinus. Ten birželio 30 dieną prasidės renginys, skirtas Lenkijos pirmininkavimo Europos Sąjungai pradžiai ir Č.Milošo metams “Europos Agora”, Milošų dvare bus atidarytas Tarptautinis dialogo centras, kurio atidaryme dalyvaus Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis), Lietuvos kultūros ministras Arūnas Gelūnas, kiti aukšti pareigūnai.

Tarptautinės programos, skirtos Č.Milošui, rengėjai viliasi, kad ji taps alternatyva politinėje erdvėje jaučiamai įtampai tarp kaimyninių valstybių.

“Šitas pagarbus lygiaverčių partnerių bendradarbiavimas, kuriems rūpi kūrėjo asmenybė, aš manau, yra labai didelė ir svarbi alternatyva visoms įtampoms, kurias mes matoma šiandieninėje politinėje erdvėje. Aš manau, kad šita Č.Milošo programa yra svarbi ne tik dėl to, kad mes minime Č.Milošą, tačiau ir rodome, kokie stiprūs ir gražūs saitai gali jungti kultūros žmones ir jų valstybes”, – trečiadienį per spaudos konferenciją  sakė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius dr. Mindaugas Kvietkauskas.

2011 metų birželio 30 dieną sukaks 100 metų, kai Šeteniuose, netoli Kėdainių, gimė Lietuvos garbės pilietis, profesorius Č.Milošas.

Ši sukaktis įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...