2011 Birželio 29

Atėnuose – protestuotojų susirėmimai su policija

veidas.lt

REUTERS

Artėjant Graikijos parlamento žūtbūtiniam balsavimui dėl drastiškų taupymo priemonių šalies sostinėje Atėnuose trečiadienį protestuotojų susirėmimai su ašarines dujas prieš juos naudojančia policija darosi vis nuožmesni.

Antrą 48 valandų visuotinio streiko dieną demonstrantai susirinko prie parlamento pastato, kuriame maždaug 15 val. vietos (ir Lietuvos) laiku įstatymų leidėjai turi balsuoti dėl griežto taupymo priemonių plano, kurio patvirtinimas atvers kelią šaliai gauti naują finansinę pagalbą iš tarptautinių kreditorių, padėsiančią jai išvengti nemokumo.

Iš pat ryto, maždaug 8 valandą policija prie “Hilton” viešbučio užkirto kelią maždaug keliems šimtams aktyvistų, bandžiusių eiti į Konstitucijos aikštę, kurioje yra įsikūręs parlamentas, ir išvaikė juos ašarinėmis dujomis.

“Mes arba jie, – sakė 40-metė teisininkė Rena Nededaki naujienų agentūrai AFP – Naujasis biudžeto projektas ir susitarimai su ES (Europos Sąjunga) bei TVF (Tarptautiniu valiutos fondu) sužlugdys mūsų šalį, nulups paskutinį kailį dirbantiesiems, bedarbiams ir mūsų vaikams”.

Kitose miesto dalyse vyko pavienių demonstrantų grupelių susirėmimai su policija.

Viena apsauginėmis kaukėmis veidus užsidengusių protestuotojų grupelė užpuolė apie 20 policininkų, saugojusių gatvelę prie parlamento. Pareigūnus jie apmėtė akmenimis, leido į juos petardas ir mėtė apsaugines sienutes, tačiau taip pat susidūrė su ašarinių dujų pliūpsniu.

“Tikiuosi, kad vyriausybė žlugs, -sakė vienas ekonomikos studentas, laukdamas dienos, po kurios Graikijoje turės vykti nauji rinkimai. – Jeigu ji nežlugs, tai jei reikės gatvėse išbūsime dar vieną mėnesį”.

Dėl streiko antradienį elektros energija buvo tiekiama su ilgais pertrūkiais, sostinėje nevažinėjo visuomeninis transportas.

Demonstruotojai pagrasino susiremti su beveik 5 tūkst. policininkų, užtvėrusių didžiulę teritoriją aplink parlamentą, kad galėtų jį uždaryti. Paskutinis toks birželio 15 dienos protestuotojų mėginimas šturmuoti parlamentą buvo sustabdytas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...