2011 Vasario 19

Politika

Atėjusieji atsisveikinti su poetu J.Marcinkevičiumi vaišinami karšta arbata

veidas.lt

Šeštadienio rytą atėjusiuosius atsisveikinti su trečiadienį mirusiu poetu, dramaturgu, vertėju, visuomenės veikėju Justinu Marcinkevičiumi kariai prie sostinės Mokslų akademijos vaišina arbata.

Prie sunkvežimio buvę kariai BNS sakė, kad kol kas daug žmonių arbatos sušilti neprašė.

Apie 9 val. prie įėjimo į Mokslų akademiją gyvos eilės nebuvo. Nedidelė eilė, norinčiųjų pagerbti poetą, buvo susidariusi tik pastato viduje.

Budėjusių policijos pareigūnų teigimu, apie 50 žmonių eilė buvo susidariusi apie 8 valandą. Artėjant 9 valandai, kai pradėtos laikyti Šv. Mišios už velionį Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, eilė sumažėjo.

Į Šv.Mišias už mirusįjį susirinko beveik pilnutėlė katedra žmonių. Šv.Mišiose, kurias aukojo kardinolas Audrys Juozas Bačkis, dalyvavo mirusio poeto artimieji, premjeras Andrius Kubilius, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, Socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius ir kt.

Iki pietų visuomenė dar galės atsisveikinti su velioniu Mokslų akademijoje. Tuo metu akademijoje skambės gyvai meno kolektyvų atliekama muzika, bus skaitoma J.Marcinkevičiaus poezija.

Po pietų karstas iš Mokslų akademijos skambant Vilniaus arkikatedros varpams katafalku bus gabenamas iki Antakalnio kapinių. Vežant karstą į kapines, jis bus uždengtas trispalve.

Atvykus į kapines, atsisveikinimo kalbas sakys prezidentė Dalia Grybauskaitė ir literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

J.Marcinkevičius bus palaidotas netoli Sausio 13-osios aukoms skirto memorialo. Laidotuvių apeigas atliks kunigas Gintaras Petronis.

Poetas mirė Vilniaus ligoninėje trečiadienio rytą, neatsigavęs po gruodžio pradžioje namų laiptinėje patirtos traumos. Kovo 10-ąją jam būtų sukakę 81-eri metai.

Dėl jo mirties nuo penktadienio 7 valandos ryto paskelbtas dviejų dienų gedulas, kuris truks iki šeštadienio 22 valandos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Komentatorius Komentatorius rašo:

  Graži kariškių akcija.
  Tikrai dera prie Tautos Dainiaus paskutinio atsisveikinimo vietos.
  Ta arbata šildo sielas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...