2011 Birželio 07

Artimiausioje ateityje automobiliai tikrins sveikatą

veidas.lt

"Technologijų" archyvas

Automobilių gamintojai nebežino, kaip prisivilioti pirkėjus. Automobiliai panašėja ir vienodėja, tad gamintojai neriasi iš kailio. Vienas iš būdų – vairuotojo sveikatos diagnostika.

Kiekvienais metais milijonams žmonių diagnozuojamas diabetas, todėl „Ford” inžinieriai planuoja padėti žmonėms kovoti su šia liga.

Kaip praneša naujienų agentūra „Bloomberg”, „Ford” bendrovės poligone Mičigane (JAV) jau bandomas „Explorer“ visureigis, kuris sugeba patikrinti cukraus kiekį vairuotojo kraujyje. Beje, automobilis, pranešęs apie tyrimo rezultatus, palinki sėkmingos kelionės.

„Ford” inžinieriai planuoja artimiausiu metu pradėti montuoti sistemas astma ir alergija sergantiems vairuotojams. Tokia sistema sugebės tikrinti vairuotojo kvėpavimo sistemą. Be to, salone bus tikrinamas oras – ar jame nėra alergenų, kurie gali sutrikdyti vairuotojo sveikatą. Planuojama tokią sistemą sujungti su navigacine įranga, kuri, atsižvelgiant į transporto srauto intensyvumą, galėtų planuoti kelionę ne tokiais užterštais keliais.

Tuo pat metu „Ford” koncerno Europos padalinys jau bando sėdynę, kurioje sėdinčiam gali būti tikrinamas širdies darbas ir kuri galėtų perspėti keleivį ar vairuotoją apie jo širdies darbo sutrikimus. Planuojama apie diagnozuotą sveikatos sutrikimą netgi perspėti asmeninį vairuotojo gydytoją.

„Ford” inžinieriai mano, kad išskirtiniais atvejais sistema galėtų nukreipti telefono skambučius į balso paštą, kad netrukdytų vairuotojo, taip pat pakeisti muziką į ramesnę. Manoma, kad medicininės-diagnostinės automobilinės sistemos prekyboje pasirodys jau kitais metais.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...