2010 Spalio 29

Rinkimai

Artėja naujų politinių šūkių metas

veidas.lt

Netrukus rinkėjų laukia nauja gera juoko dozė – politinės partijos paskelbs savivaldos rinkimų programas ir politinius šūkius. Deja, ligšioliniai partijų šūkiai, turėję privilioti rinkėjų, mažų mažiausiai kelia šypseną.

Antai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, per praėjusius rinkimus skelbę, kad jau laikas keistis, prieš šiuos rinkimus siūlys kurti gerovės namus (toks išankstinis TS-LKD rinkimų programos pavadinimas). Viktoro Uspaskicho “darbiečiai” ketina tarnauti žmogui, o socialdemokratai naujo šūkio apsisprendė nebekurti – lieka prie senojo, naudoto jų lyderio Algirdo Butkevičiaus prezidentinės kampanijos metu: “Svarbiausia – žmogus”.

Pavasarį įvyksiantiems savivaldos rinkimams politikai kol kas dar tik ruošiasi: nė viena partija dar nepaskelbė politinės programos, vis dar derinami kandidatų sąrašai, taip pat ir šūkiai.

Kad šie nieko nereiškia, savo pavyzdžiu įrodo patys politikai. Tarkime, Vilniaus meras, iš TS-LKD gretų išmestas Vilius Navickas po poros metų nė neprisiminė dviejų žodžių junginio, kurį kartojo per rinkimus, o Erikas Tamašauskas, Seimo liberalas, kalbėdamas su “Veidu” pamiršo, kad prieš trejus metus yra davęs “garbės žodį”. Ne iš karto tai prisiminė ir šios partijos lyderis Eligijus Masiulis: “Garbės… na, kaip ten toliau. Aaaa. Žodis”.

Politologas Algis Krupavičius primena, kad per rinkimus Lietuvoje kreiptis į patį žmogų – tradicinis pasirinkimas. “Žodis “žmogus” šiltas, patogus, be to, šią savoką per savo metinį pranešimą išpopuliarino ir pati prezidentė. Taigi tai irgi savotiška potekstė”.

O sociologas Vladas Gaidys sako, kad be pokyčius išreiškiančios idėjos partijos apsieiti tiesiog negali, ta idėja turi atsispindėti: “Kažkada buvo “reformos”, vėliau jos įgijo neigiamą atspalvį, tada buvo “permainos”, bet ir jos ilgainiui įgavo neigiamą konotaciją”.

“Vis dėlto rinkėjai nėra tokie kvaili, kaip politikai mano. Iki šiol buvę šūkiai – primityvūs, orientuoti į žemiausią gyventojų sluoksnį. Kai kurie jų priminė sentimentalios poezijos konkursą. Tai daug ką pasako apie partiją”, – apibendrina politologė Morta Vidūnaitė.

Šūkiai per 2007-ųjų savivaldos rinkimus
Socialdemokratai:   “Kartu mes galime viską”
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai:  ”Laikas keistis”
“Tvarka ir teisingumas”: “Tvarka visiems, teisingumas kiekvienam”
Darbo partija: “Už ateitį”
Liberalų sąjūdis: “Garbės žodis”
Liberalų ir centro sąjunga: “Už Lietuvą, kurioje gera gyventi visiems”
Valstiečiai liaudininkai: “Pašaukti tarnauti jums”

Šūkiai per 2008-ųjų Seimo rinkimus
Socialdemokratai: “Už valstybės rūpestį žmonėmis”
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai: “Pradėkime kurti geresnę Lietuvą”
“Tvarka ir teisingumas”: “Už tvarką ir teisingumą”
Darbo partija: “Už nesunaikinamas idėjas”
Liberalų sąjūdis: ”Balsas tų, kurie eina į priekį”
Liberalų ir centro sąjunga: ”Geresnė Lietuva”
Valstiečiai liaudininkai: ”Kartu mes galime”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...