2014 Birželio 08

“Art Vilnius” šįmet akcentuoja fotografiją

veidas.lt


Liko vos pora savaičių iki penktosios tarptautinės šiuolaikinio meno mugės “Art Vilnius” atidarymo. Į ją bus atvežta ir Andy Warholo bei Romano Opalkos darbų originalų.

Vienintelė šalyje šiuolaikinio meno mugė šįmet savo dydžiu nebus rekordinė ir dalyvių skaičiumi nepasieks 2009-ųjų aukštumų, į kurias anuomet startavusiam renginiui leido pakilti dosni “Vilniaus – Europos kultūros sostinės” programos parama. Priminsime, kad pirmojoje “Art Vilnius” mugėje dalyvavo šimtas Lietuvos bei užsienio galerijų ir meno organizacijų. Šįmet dalyvių stendų žada būti 65 – tiek pat, kiek būta po krizės atgaivintoje mugėje 2011-aisiais ir šiek tiek daugiau, nei būta pastaruosius dvejus metus.
Tačiau mugės organizatorė, Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė pabrėžia, kad pirmąkart po 2009-ųjų dalyvių iš užsienio vėl bus daugiau vietinių: to kryptingai siekta visus penkerius metus, garsinant Vilniaus mugę pasaulyje, mezgant tarptautinius ryšius su galerijomis, meno specialistais ir kolekcininkais.
Šįmet mugėje laukiama meno galerijų iš septyniolikos užsienio šalių. Palaikydami kolegas iš Ukrainos, rengėjai nutarė atleisti tris iš šios šalies kviečiamas galerijas nuo mugės dalyvio mokesčio.
“Art Vilnius” per savo egzistavimo laikotarpį taip ir neįgijo konkurentų kaimyninėse valstybėse: artimiausios Lietuvai meno mugės tebėra rengiamos Rusijos (“Art Moscow”), Vengrijos (“Art Market Budapest”) ir Austrijos (“Viennafair”) sostinėse, taip pat Vokietijos mieste Kelne (“Art Cologne”). Nei kitose Baltijos šalyse, nei Lenkijoje ar Baltarusijoje panašių mugių nėra. O ir maskviškėje pernai rugsėjį dalyvavo viso labo 35 galerijos.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...