2010 Gruodžio 08

Ekonomika

Arbitražas Serbijoje – akibrokštas Lietuvai

veidas.lt

Serbijoje Lietuvos įmonei “ALT investicijos” inicijuojamas arbitražas yra akibrokštas Lietuvai po visų konstruktyvių pokalbių su Serbijos pareigūnais, teigia “ALT investicijų” akcininkas ir vadovas Vytautas Junevičius.

Jis BNS patvirtino, kad Lietuvos bendrovė neketina nuleisti rankų ir dalyvaus teisiniame ginče.

“Po visų pokalbių, tarpininkaujant diplomatams, ministrams, “dovanų” gavome tokį netikėtą sprendimą. Mes su jais ginčysimės”, – sakė V.Junevičius.

Privataus kapitalo investicijų bendrovei “ALT investicijos” bei jos verslo partnerei Švedijos įmonei “United Nordic Beverages” Serbija pateikė 68,347 mln. eurų (235,9 mln. litų) pretenziją dėl įsipareigojimų nevykdymo privatizavus Belgrado alaus gamintoją “Beogradska Industrija Piva” (BIP).

Jis teigė, kad pokalbiai su pagrindiniu “ALT investicijų” ir tų pačių savininkų valdomos alkoholio gamybos įmonės “Alita” kreditoriumi banku “Swedbank” vyksta įprastai.

“Vyksta tos pačios normalios derybos. Niekad nebuvo kažkokia paslaptis, kad įmonių grupė “Alita” solidariai atsako už “ALT investicijų” įsipareigojimus”, – sakė V.Junevičius.

Šiuo metu įmonės vadovybė vertina situaciją ir savo tolesnius veiksnius. V.Junevičius neatmetė, jog esant tokia situacijai logiška pabaiga galėtų būti “ALT investicijų” veiklos pabaiga.

Anot V.Junevičiaus, “ALT investicijos” dirba su advokatų kontora “Lawin Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai”.

Apie tai, kad svarstys bankroto galimybę, “ALT investicijos” antradienį pranešė per “Nasdaq Omx” Vilniaus vertybinių popierių biržą.

Serbijos privatizavimo agentūros pretenzija pateikta Užsienio prekybos arbitražo teismui prie Serbijos prekybos rūmų.

Serbijos privatizavimo agentūra vasario viduryje nurodė, kad nutraukia BIP akcijų pardavimo sutartį, nes tuometinės “Alitos” ir Švedijos “United Nordic Beverages” konsorciumas neįvykdė privatizavimo sutarties įsipareigojimų.

51,9 proc. Serbijos daryklos “Beogradska Industria Piva” akcijų 2007-aisiais Švedijos “United Nordic Beverages” ir Lietuvos įmonės konsorciumui pardavė už 21,4 mln. eurų (73,89 mln. litų). Vien “Alita” 2007 metų rugsėjį už 70,437 mln. litų įsigijo 41,52 proc. daryklos akcijų.

Privačių asmenų grupės valdomų “ALT investicijų” akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus biržos Papildomajame prekybos sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...