2012 Vasario 01

Ar turint daugiau vaikų mūsų gyvenimas tampa sunkesnis?

veidas.lt


Antradienį 01.31 dieną naujoje laisvalaikio prekių ir knygų parduotuvėje „Sofoklis“ įvyko ekonomikos profesoriaus ir trijų vaikų tėvo Bryan’o Caplan’o knygos „Savanaudiškos priežastys turėti daugiau vaikų“ pristatymas.

Renginyje daugiavaikės mamos diskutavo šiandien ypač aktualia tema -  „Ar turint daugiau vaikų mūsų gyvenimas tampa sunkesnis?“.
Knygą išleidusios leidyklos „Metodika“ vadovė Kristina Vasiliauskaitė renginį pradėjo įvardindama knygos pristatymo ir diskusijos tikslą: „Išleisdami šią knygą siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į žmones, besidžiaugiančius tėvyste ir savo pavyzdžiais skatinančius turėti daugiau vaikų. Brayn’as Caplan’as yra gerai žinomas ekonomikos profesorius, tačiau šioje knygoje jis į tėvystę žvelgia ne tik ekonomisto, bet ir tėvo akimis, todėl neatsitiktinai šios knygos pavadinime atsirado žodžiai „savanaudiškos priežastys“. Knygoje pateikiami argumentai padės pažvelgti į vaikus kitu kampu ir įtikins kad būti puikiais tėvais yra daug lengviau ir smagiau.“
Renginio metu knygyno lankytojai turėjo galimybę diskutuoti su kvalifikuotais vaikų priežiūros specialistais ir šeimomis, turinčiomis daugiau vaikų nei du (statistinį Lietuvos šeimose auginamų vaikų vidurkį).
Knygos pristatyme savo patirtimi auginant keturis vaikus dalinosi socialinių mokslų daktarė, edukologė, privačių darželių tinklo steigėja, keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė, kuri teigė „Vaikai protingesni nei manote, o jūs turite jiems mažiau įtakos nei tikitės. Tiesiog atsipalaiduokite ir perskaitykite šią knygą. Aš pati nuolat seku profesinę literatūrą ir jau prieš kelis mėnesius šią knygą aptikau užsienio topuose, todėl labai apsidžiaugiau, kad atsirado galimybė ją perskaityti lietuvių kalba.“. Austėja teigė, kad šioje knygoje pateikiamos idėjos ne tik atitiko jos pačios požiūrį į vaikų auklėjimą, tačiau joje rado ir naujų puikių minčių.
Nuotaikingais patarimais pakeisti šiuolaikinėje visuomenėje vyraujantį stereotipą – daugiau vaikų, daugiau vargo skatino ir laidų vedėja, visuomenininkė, asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ atstovė spaudai, penkių vaikų mama Rasa Paulavičienė. „Vaikai pasirenka mus ir jų nereikia auginti lyg kambario gėlių, nes jie tiesiog auga šeimoje“.
Diskusijoje taip pat dalyvavo vaikų psichiatrė, septynių vaikų mama Aurima Dilienė ir keturių vaikų mama Rima Januškevičiūtė-Steikūnienė.
„Savanaudiškos priežastys turėti daugiau vaikų“ – praktiška patarimų knyga, skatinanti tėvus atsipalaiduoti ir jaustis laimingai turint daugiau vaikų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...