2010 Birželio 20

Alkoholis

Ar tikrai vėl blaivus?

veidas.lt

Sveikinimai ir šūksniai iki pat gilios nakties, o ryte – prie vairo. Tačiau ne viskas taip paprasta, kaip atrodo. Užsilikęs alkoholis gali būti rimtų bėdų kaltininkas.

Įvairūs vakarėliai, šventės, pasilinksminimai paprastai neapsieina be alkoholio ir dažniausiai užtrunka iki gilios nakties. Į namus tuomet važiuojama taksi arba autobusu. Tačiau išaušus rytui dauguma vėl sėda prie vairo. Aišku, po dušo, kavos ir kiaušinienės. Šampanas, vynas ir alus – juk tai buvo vakar ir seniai pamiršta.

Dažnai toks elgesys yra klaidingas ir labai rizikingas, nes alkoholis organizme užsilaiko ilgiau, nei mes manome. Beje, jį pašalinti iš organizmo nėra jokių patentuotų priemonių. Lentelėje matome, kiek per vieną valandą sumažėja promilių: vyras, sveriantis 80 kilogramų, nuo aštuntos vakaro iki pirmos nakties per valandą išgeria pusę litro alaus ir degtinės. Taigi galiausiai jo kraujyje yra 1,55 promilės. Ir jos iš organizmo pašalinamos vėliau nei galvojama. Pasirodo, kitą rytą devintą valandą kraujyje vis dar yra 0,75 promilės (lengvas girtumo laipsnis). Kas tokios būsenos sėda prie vairo, rizikuoja gauti 1–1,5 tūkst. Lt baudą ir netekti teisės vairuoti transporto priemonę nuo vienų iki pusantrų metų. Įvykus avarijai pasekmės, nepaisant griežtesnių nuobaudų bei sankcijų (4–5 tūkst. Lt bauda ir teisės vairuoti atėmimas nuo trijų iki penkių metų, prie kurio dar gali prisidėti ir 15–30 parų areštas), būtų dar skausmingesnės.

Remiantis šiuo pavyzdžiu, vairuotojas visiškai išsiblaivina tik kitą popietę. Taigi visiems vakarėlių gerbėjams siūlytume vadovautis šia taisykle: kas linksmybių neįsivaizduoja be alkoholio, kitą dieną turėtų iš viso nevairuoti automobilio.

Taisyklės pradedantiems vairuotojams

Įstatymu patvirtinta, kad pradedantys vairuotojai nebaudžiami tuomet, kai jų kraujyje yra iki 0,2 promilės alkoholio. Tai galioja visiems pradedantiems vairuotojams per visą dvejų metų bandomąjį vairavimo laikotarpį ir nepriklauso nuo vairuotojo amžiaus. Kas šio draudimo nepaiso, rizikuoja mokėti 800–1000 Lt baudą. Patyrę vairuotojai nebaudžiami jų kraujyje nustačius iki 0,4 promilės alkoholio. Kad ir kaip ten būtų, “Auto Bild Lietuva” visiems vairuotojams pataria prie vairo sėsti tik visiškai blaiviems, t.y. yra , kai jų kraujyje yra 0,0 promilės alkoholio. Tik tuomet pavyks išvengti įvairių nesklandumų ir nemalonių situacijų.

Išvada

O, kad alkoholis vairuotojus padarytų atsargesnius, apdairesnius ir dėmesingesnius. Deja, šis tylus noras yra neįtikėtinas. Paprastai “ugninis vanduo” žmogaus organizmą veikia atvirkščiai. Išgėrę alkoholio visi jaučiasi ypač pakylėti ir pasirengę vairuoti. Dėl savo ir dėl kitų saugumo kiekvienas turėtų kiek galima tvirčiau sau pasakyti, kad pavartojus alkoholio negalima rankomis liesti vairo. Be to, tikri draugai išgėrusiam savo kolegai niekada neleis vairuoti.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Wittas Wittas rašo:

    Tai kaip,gerbiamieji “rašytojai”—ALKOCHOLIS(raudonom raidėm prieš straipsnį)ar ALKOHOLIS—straipsnyje???Tai viena.Antra.Kur ta Jūsų minima lentelė(žr.lentelę)???


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...