2010 Gruodžio 22

Renault Dezir

Ar sugrįš Alpine legenda?

veidas.lt

"Veido" archyvas

Renault koncepcinis modelis yra vos 1,16 m aukščio ir atrodo labai raumeningas

Priekinis stiklas lyg lėktuvo kabinos, o važiuojant 40 km/h greičiu jausmas toks, lyg skrietum 140 km/h. Mes visada manėme, kad važiavimo malonumas būna kitoks, bet šioje mašinoje tokios smulkmenos visiškai nesvarbios.

Vairuojame Dezir – koncepcinį elektrinį  automobilį, kurį Renault gamintojai pristatė spalio pradžioje vykusioje Paryžiaus automobilių parodoje. Dezir skamba beveik kaip désir – noras, geismas. Ir dalis tiesios tame yra…

Neturėtume nieko prieš, jei būtent taip atrodytų būsimi Renault modeliai. Baigtųsi nuobodi Laguna ir kompanijos era. Koncepcinių automobilių dizaino skyriaus viršininkas Axelis Breunas pripažįsta: “Mūsų automobiliai turėtų būti ne tik funkcionalūs, bet ir atrodyti emocionaliau.” Pirmų šio pažado rezultatų turime palaukti iki 2012 metų, kai bus pradėta prekiauti naujuoju Clio, o dabar galime įvertinti koncepcinį Dezir modelį.

Renault automobilis, kurio ilgis 4,22 m, tiesiog pilnas dizainerių išmonės: išpūsti sparnai, į viršų pakeliamos durelės (kiekvienos atidaromos į kitą pusę) ir panaši į kuprą išgauba galinėje dalyje. Tokią stilingą išvaizdą turinčiam automobiliui labiausiai tiktų 300 AG variklis. Tačiau šį kartą nuspręsta pasielgti kitaip. Dezir ratus į priekį gena elektrinis 110 kW (150 AG) variklis, toks pat kaip ir Fluence koncepciniame modelyje, kuris jau po dviejų metų turėtų pasirodyti prekybos salonuose. Variklio energijos šaltinis – 24 kWh ličio jonų baterijos. Pati kėbulo konstrukcija nėra per daug futuristinė, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, – kėbulas uždėtas ant vamzdinio rėmo, “pasiskolinto” iš sportinio Megane Trophy modelio. Tokiu būdu konstruktoriams pavyko sukurti mašiną, kuri sveria vos 830 kg ir 100 km/h greitį pasiekia per 5 sekundes. Maksimalus greitis apribotas iki 180 km/h.

"Veido" archyvas

Aiškiai matoma DeZir kupra primena legendinį Alpine modelį

Visa tai kol kas tik teorija, nes bandyto automobilio maksimalus greitis buvo viso labo 40 km/h – šiam automobiliui dar teks atlaikyti daug išbandymų, todėl svarbu, kad Dezir ilgai liktų sveikas. Koncepcinė Renault mašina neabejotinai įžiebia aistrą ir asocijuojasi su legendiniu Alpine modeliu. “Mums, dizaineriams, būtų itin malonu pamatyti šio sportinio vardo atgaivinimą”, – sako A.Breunas. Bet iki šiol “Renault” valdybos požiūris į šį sumanymą buvo gana skeptiškas. Juk visa tai nemažai kainuoja, o šiais nelengvais laikais ir komercinė sėkmė nėra garantuota. Bet dabar, kai naujų sportiškų automobilių modelių kūrimą vėl atgaivino “Audi”, BMW ir “Mercedes”, galbūt ir “Renault” vadovai pakeis savo nuomonę. “Techniškai nėra jokių kliūčių mažais kiekiais gaminti šį automobilį”, – priduria A.Breunas.

"Veido" archyvas

Vairo forma primena praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio stilių. Šalia – “iPad” stiliaus ekranas

Alpine su elektros varikliu už 50 tūkst. eurų? Tokia mašina pažadins ne tik sportinių automobilių mėgėjų jausmus. Tikėkimės, kad Renault gamintojai priims tinkamą sprendimą.

Išvada

Nors automobilio išvaizda ir labai futuristiška, gali būti, kad jis vis dėlto bus pradėtas gaminti. Be to, Dezir aiškiai parodo, kokią kryptį pasirinks “Renault” dizaineriai, kurdami naujus modelius. Clio, kurio išvaizda primena Dezir? Gal ir ne visai, bet dabar bent jau yra tikimybė, kad prancūzų gamintojas pagaliau pabus iš stilistinio letargo miego. Ir tai labai gerai!

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...