2014 Liepos 11

Ar prezidentę užgrius antrosios kadencijos prakeiksmas

veidas.lt

Atsipalaidavusi ar diktatoriškai priiminėdama ryžtingus sprendimus – kaip D.Grybauskaitė valdys Lietuvą, žinodama, kad dėl šio posto varžytis nebeteks?

Dalia Grybauskaitė grįžta iš rinkiminės į savo normalią būseną, o dar tiksliau – į tokią, kokia buvo pirmąkart laimėjus rinkimus, kai tauta joje matė kažką panašaus į šiuolaikinę Žaną D’Ark, tiesiai iš dangaus nusileidusią gelbėti Lietuvos. O ji šypsojosi į objektyvus, grūmojo piktadariams ir nurodinėjo ministrams: jei nespėjate, dirbkite ir naktimis, kaip greitai darėte klaidas, taip pat greitai jas taisykite, o jei ne – liksit be ministrų portfelių. Tiesa, veiksmai nebuvo tokie drastiški kaip retorika.

Dabartinė retorika apie kriminalinę valdančiąją daugumą vėl peržengia pasvertų tezių ribą. O kokie bus veiksmai? Ar D.Grybauskaitės-2 politikos turinys ir elgsenos stilius skirsis nuo D.Grybauskaitės-1, kaip kad absoliučiai skyrėsi Valdo Adamkaus kadencijos prezidento poste – sėkminga pirmoji ir pasyvi antroji? Juk žinodami, kad nebeteks varžytis rinkimų batalijose, antrą kadenciją valstybės vadovai dažnai puola į kraštutinumus – arba imasi drastiškų sprendimų, arba atsipūtę mėgaujasi postu.

Ultimatumas ministrams – galių testas

D.Grybauskaitė trečią kartą laimins Vyriausybę ir trečią kartą mojuoja giljotina.

Plieninė magnolija tituluota vos išrinkta prezidentė 2009 m. rėžė: „Labai konkrečiai žinau, ko noriu ir ko reikalausiu. Todėl sprendimai bus labai greiti – arba sugeba dirbti ir taiso klaidas, arba ne”. Bet iš didelio debesies – mažai lietaus: vienintelis socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys portfelį užleido Donatui Jankauskui. Tiesa, dar iki inauguracijos finansų ministras Algirdas Šemeta išsiųstas į auksinę tremtį Briuselin. Likusius prezidentė „pagyrė“: pareiškė, kad jie – bent jau ne vagys, leisdama suprasti, kad kiti gebėjimai ne kaži kokie.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 272014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...