2011 Rugpjūčio 10

Ar Lietuvos paštas bankrutuoja?

veidas.lt

Iš pažiūros Lietuvos pašto veikla auga ir plečiasi – siūloma vis daugiau kokybiškų paslaugų, leidžiami nauji paslaugų ir prekių katalogai, pagrindiniai pašto skyriai kompiuterizuojami ir panašiai. Tačiau apie tikrąją pašto situaciją rodos yra nutylima.

“Kalbėjau ne su vieno Lietuvos pašto padalinio provincijose darbuotojais. Situacija pakankamai dramatiška. Darbuotojų etatai sparčiai mažinami, argumentuojant tuo, jog darbo krūvis mažėja. Tačiau patys darbuotojai teigia visai ką kita. Pašto paslaugos, ypač kaimiškose vietovėse, kuriose retas gyventojas naudojasi kompiuteriu, yra labai reikalingos. Mažinant paštininkų darbo krūvius vis daugiau paslaugų pirkėjų lieka laiku neaptarnauti, tad ir nepatenkinti,” – pastebi Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Reikalingiausios paslaugos provincijose – mokesčių perlaidos ir pensijų pristatymas. Parlamentaras pastebi, jog šias paslaugas galėtų teikti ir kitos įstaigos, o tiksliau – šių paslaugų administravimą sėkmingai galėtų perimti bankai. Šis faktas leidžia daryti prielaidą, jog Lietuvos pašto valdantieji yra suinteresuoti bendrovės bankrotu ir jos funkcijos perdavimu verslo atstovams.

“Įsivaizduokite, jei pasitvirtins gandas ir daugumos pašto darbuotojų etatai būtų sumažinti iki 0,35 etato. Po kelias valandas per dieną tuomet dirbtų paštininkai? Natūralu, jog jie nespėtų laiku aptarnauti visų gyventojų, todėl kiltų pastarųjų nepasitenkinimas, dalis klientų pradėtų ieškoti kitų galimybių ir kitų paslaugų teikėjų, o tai privestų Lietuvos paštą prie bankroto,” – dalijosi įžvalgomis R. Žemaitaitis.

Tai ne vienintelis Lietuvos pašto veiklos trūkumas. Per pastaruosius pusę metų paštininkai išsakė daug kritikos darbdavio atžvilgiu – mažinami etatai, tačiau didinama darbo apimtis, mažinami atlygiai, darbuotojų skaičius, provincijų pašto skyriuose darbas vis dar nekompiuterizuotas, o pinigai neracionaliai skiriami naujiems pašto leidiniams ir katalogams. Nėra aišku, kas yra suinteresuotas tokiu Lietuvos pašto veiklos nestabilumu, o galbūt net ir bankrotu, tačiau ši regresuojanti situacija grasina daugybę pašto darbuotojų paversi bedarbiais, o visu

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Auka Auka rašo:

    Panašią situaciją, kuri aprašyta šiame straipsnyje, stebime ir mes -Vilniaus Fabijoniškių Stanevičiaus gatvės gyventojai. Mūsų gatvėje (o ir visame mikrorajone) įrengti 2 Lietuvos pašto spaudos kioskai (trečias jau seniai uždarytas) Deja, nei vienas nedirba poilsio dienomis, o darbo dienomis dirba nuo 8 val. iki 16 val. Tai yra, važiuoji į darbą, dar jie nedirba, grįžti – jau nebedirba. Taip, kad anei spaudos, anei bilietų į visuomeninį transportą įsigyti negali. Žodžiu, gyvename, kaip giliame Lietuvos keime…Įdomu, ar ilgai taip tęsis? Jei jau bankrutuoja, tai greičiau tegu, nes gal atsiras koks privatus spaudos kioskas. O taip, kaip dabar yra, tikrai nežmoniška. Ar girdite, LIetuvos pašto darbuotojai?!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...