2011 Gruodžio 11

Ar galima moterį per pusvalandį išmokyti sportinio vairavimo?

veidas.lt


Vyrai kelyje dažnai pavadinami ereliais, tačiau moteris prie vairo dar dažniau prilyginama stichinei nelaimei.

Įsivaizduokite tokią situaciją, kad moteris ne tik tobulai valdo automobilį kelyje, bet reikalui esant, gali pademonstruoti sportinio vairavimo ypatumus. „Nemuno Žiede“ šiais metais pradedama nauja mokymų programa, kurios metu visi norintys gali išmokti sportinio vairavimo pagrindų ir juos pritaikyti net vairuodami savo visai ne sportinį automobilį. Pirmosios išbandyti šią mokymų programą užvakar ryžosi unikalių spaudos gaminių kompanijos „Tuka“ moterų kolektyvas.
Žvarboką gruodžio 7 d. popietę į VšĮ „Nemuno žiedas“ trasą sugūžėjo profesionalūs sportininkai ir būrys žavių moterų, kurios norėdamos patobulinti savo įgūdžius kelyje, nutarė išklausyti sportinio vairavimo asų pamokymų. Pasak „Nemuno žiedo“ direktoriaus Arūno Samochino, kiekviena moteris gali išmokti sportinio vairavimo pagrindų ir vėliau juos pritaikyti vairuodama savo automobilį. „Mano nuomone, sportinio vairavimo įgūdžiai reikalingi ne tik trasoje, bet ir kasdieniame gyvenime. Ekstremalių situacijų tikrai pasitaiko, o nauji įgūdžiai padeda jų išvengti gatvėje“, – sakė VšĮ „Nemuno žiedas“ direktorius Arūnas Samochinas. Paklausus, kokių savybių reikia žmogui, kad jis galėtų to išmokti, Arūnas paminėjo, kad pirmiausia reikia noro, o išmokti sportinio vairavimo nėra taip sudėtinga, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. „Žmonės, kurie norėtų išbandyti naująją programą, kviečiami registruotis „Nemuno žiedo“ internetinėje svetainėje arba mūsų „Facebook“ profilyje“, – teigė direktorius.
Unikalius spaudos gaminius gaminančios kompanijos „Tuka“ moterų kolektyvas įdėmiai išklausė „Dapsas motorsport“ komandos lenktynininko Tomo Dapšo pamokymų ir praktiškai iš karto juos pabandė panaudoti trasoje. Ne vieną prizinę vietą lenktynėse iškovojusio sportininko teigimu, pagrindiniai sportinio vairavimo principai yra susikaupimas kelyje, teisingas oro sąlygų ir automobilio galimybių įvertinimas. „Žmogus turėtų būti užsispyręs ir greitos reakcijos“, – tokias savybes, reikalingas mokantis sportinio vairavimo, įvardijo garsaus lenktynininko Egidijaus Dapšo sūnus Tomas.
Viena pirmųjų, kuriai po pusvalandžio mokymų teko sėsti prie vairo ir parodyti, ko gi išmoko, buvo pati kompanijos „Tuka“ direktorė Valdonė Valienė. „Aš manau, kad mūsų kompanija yra inovatyvi, ieškanti naujovių ir mes norime nugriebti grietinėlę. Galvoju, kad pirmieji – visada laimi“, – į klausimą, kodėl nutarė drauge su kolektyvo moterimis būti pirmosiomis, kurios išbandys naująją mokymo programą, šmaikščiai atsakė Valdonė. Anot direktorės, ji yra įsitikinusi, kad naujieji sportinio vairavimo įgūdžiai jai pravers kelyje. „Gyvenimas yra gražus, gyventi norisi, o iš taško „A“ į tašką „B“ svarbu nuvažiuoti saugiai“, – sakė Valdonė Valienė.
Dažna šiuolaikinė moteris turi vairuotojo pažymėjimą, tačiau vengia jį vairuoti. Jei jau gyvenimas priverčia tai padaryti, tuomet į gatves išrieda žavi būtybė, kuriai pasitikėjimo savimi, esant ekstremalioms situacijoms, ypač stinga. Laimei, kad pagaliau kiekvienas norintis, išbandęs naują mokymo programą, išklausęs galybę profesionalų patarimų ir išmokęs juos praktiškai pritaikyti, gali užtikrintai jaustis kelyje. Nesvarbu, kokios oro sąlygos būtų, kokį automobilį bevairuotų ir greta kokių vairuotojų jam tektų manevruoti kelyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...